ODAK YANLIŞI KAMUOYUNA DUYURMUŞTU

2017 Ocak ayında şehrimize atanan 15 Mayıs 2019’da asaleten ataması gelen İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır 7 yıl sonra görevden alındı. 7 yıl boyuncu görev yapan ve bu süre içerisinde şehrin kültür ve turizmine hiçbir katkısı olmayan AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın kanatları altında müdürlük yapan Tanır’ın görevden alınması memnuniyetle karşılandı. Görev yaptığı süre içerisinde İl Özel İdaresi tarafından Kültür Turizm Müdürlüğüne verilen tanıtım bütçesi ile Müdür Mehmet Tanır kendi yazdığı kitabı bastırmıştı. ODAK’ın bu yanlışı kamuoyuna duyurmasından sonra ise Müdür Tanır kitabın parasını kendi cebinden ödemek zorunda kalmıştı.

mehmet tanır

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Çakır: Paris'e umutlu gideceğiz Spor Hizmetleri Genel Müdürü Çakır: Paris'e umutlu gideceğiz

ÖZKAYA’NIN İKİNCİ ADAMI DA GİTTİ

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın has müdürleri arasında yer alan Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır’ın görevden alınması akıllara şehrimizde 10 yıl görev yapan İl Milli Eğitim eski Müdürü Metin Yalçın’ı getirdi. 2012 Şubat ayında ilimize ataması yapılan ve 21 Eylül 2012 tarihinde Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan burada da çok fazla tutunamayarak görevden alınan Yalçın’da Milletvekili Özkaya’nın kanatları altında yıllarca şehrimizde görev yapmıştı. Şehrin eğitimine hiçbir katkı sunamayan ve sürekli gerilemememize sebep olan Yalçın gibi Tanır’da kültür ve turizm ile ilgili herhangi bir çalışma yapmayarak tepki toplamıştı. Yalçın’dan sonra Tanır’ın da görevden alınması, “Özkaya’nın ikinci adamı da gitti” yorumlarının yapılmasına neden oldu.