Afyon’da kafasına oklava isabet eden 4 aylık bebek hastanelik oldu! Afyon’da kafasına oklava isabet eden 4 aylık bebek hastanelik oldu!

Türkiye’de yaşayanların hayatını kolaylaştırmak adına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğiyle önemli bir adım atıldı. Bu güncel gelişmeye göre, belirli koşulları sağlayan kişilere kira yardımı yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ortaklaşa sunacağı kira yardımı programı, kiracıların yaşadıkları kentlere ve belirli şartlarına göre farklı kriterlere dayanıyor. Bu kapsamda uygun başvuru sahiplerine aylık olarak kira yardımı yapılacak.

Kira yardımı için başvurular, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı müdürlüklerden, belediyelerden, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından, özel dernek ve vakıflardan, STK’lardan ve gönüllü olarak yardım etmek isteyen kurum ve kişilerden alınacak.

Başvuruların nasıl yapılacağı konusunda da detaylar netleşiyor. Vatandaşlar, e-Devlet resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekler. Eğer bir e-Devlet şifresi yoksa, PTT’lerden şifre alınarak da başvuru yapılabilecek.

Kira yardımı miktarları ise şu şekilde belirlendi: İstanbul’da yaşayanlara 3 bin 500 TL, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir gibi büyük illerde yaşayanlara 3 bin TL, diğer büyükşehirlerde yaşayanlara 2 bin 500 TL, ve diğer illerde yaşayanlara 2 bin TL olarak ödeme yapılacak.

Bu adım, vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli yaşam koşullarına erişimini sağlamak adına önemli bir destek olarak değerlendiriliyor. Kiracılar için sunulan bu yardımların, yaşam standartlarını yükseltmeye ve ekonomik olarak rahatlamalarına katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: GAMZE KOÇAK