AK Partili Özkaya’dan İscehisar’a müjde! AK Partili Özkaya’dan İscehisar’a müjde!

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Çay ilçesine asılan parti bayraklarının Çay Belediyesi ekipleri tarafından indirilmesine MHP İlçe Başkanlığı, siyasi partileri aklıselim olmaya davet ederek tepki göstermişti.

Çay’da tansiyon yükseliyor! Çay’da tansiyon yükseliyor!

‘MHP’NİN PAYLAŞIMI GERÇEĞİ YANSITMIYOR’

MHP İlçe Başkanlığının açıklamasının ardından ise Çay Belediyesinden de açıklama geldi. Çay Belediyesi yaptığı açıklamada, siyasi parti bayraklarının belediye binasına asıldığını ve bu durumun etik olmadığını öne sürdü.

Yapılan açıklamada, ‘’Belediyemize ait binalara siyasi parti flamalarının asılmasının etik olarak uygun olmaması nedeniyle buna aykırı olarak hareket eden iki partinin başkanlığına bir gün önceden bilgi vermemize rağmen bu partilerden biri parti flamalarını kaldırmış ancak MHP İlçe Başkanlığı uyarımızı dikkate almamıştır. Bu nedenle belediyemize ait binalardaki bu flamalar indirilip katlanarak MHP İlçe Başkanlığı’na teslim edilmiştir. MHP İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım gerçeği yansıtmamaktadır. Belediyemize ait binalar kamu malıdır ve hiçbir partinin siyasi amaçlı olarak bu binaları kullanmasına izin vermeyeceğimizi tekraren bildiriyor ve konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz’’ ifadeleri kullanıldı.