AK Partili Özkaya’dan İscehisar’a müjde! AK Partili Özkaya’dan İscehisar’a müjde!

Hafta sonu yapılacak mahalli idari seçimleri öncesi siyasetin nabzı da her geçen gün yükseliyor. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, seçim haftasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirirken üç projesini daha açıkladı.

EVCİL HAYVANLAR UNUTULMADI

Sokaklarda hayvan sayısının kontrolsüzce artmaması ve sokak hayvanlarının güven içinde yaşayabilmesi için hayvan barınakları inşa edeceklerini söyleyen Küçükkurt, ‘’Bu barınaklar beton üzerinde değil, toprakla temas halinde, bu canlıların doğasına uygun şartlarda inşa edilecek. Kuracağımız Mama fabrikasında üretilen besinleri beslenecek. Hem sokak hayvanları için vicdanların kabul ettiği bir ortam sağlanacak, hem istihdam sağlanacak, hem maliyet ortadan kaldırılacak. PET-OTEL Projesi ile tatile giden hemşehrilerimizin yanlarında götüremedikleri evcil hayvanlarına bakım ve konaklama hizmeti sunulacak. Hayvan mezarlıkları oluşturularak yaşam arkadaşlarını kaybeden hemşehrilerimize imkan sunulacak’’ dedi.

Cumhuriyet şuuru, Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda yükselecek!

HİLAL KART HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

İkinci projesi Hilal Kart hakkında bilgiler veren Küçükkurt, bu proje ile hedeflerinin ihtiyaç sahibi vatandaşların geçim sıkıntılarının ortadan kaldırmak olduğunu ifade etti.

Hilal Kart projesiyle, hane halkı gelirleri asgari ücret altında kalan tüm vatandaşların temel ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını belirten Küçükkurt, ‘’Belediyenin sosyal tesis hizmetlerinde hilal kart sahibi emekli ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz hizmetler ve indirim sağlanacak. Hemşehrilerimizin tek ihtiyacının gıda olmadığının farkındayız. Seçimden seçime dağıtılan makarna kolilerinin gerçek anlamda yardım olmadığının farkındayız. Hz. Peygamber’in  “Giydiklerinizle donatın, yediklerinizle doyurun.” ilkesi çerçevesinde evlerinin ihtiyaçlarını gönüllerince alabilecekleri bir sistem kuracağız.  Yardımlar yine kutlu peygamberin “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” ilkesi doğrultusunda tam bir gizlilikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak’’ diye konuştu.

Cumhuriyet şuuru, Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda yükselecek!

Zaferin Başkenti Afyonkarahisar projesi hakkında da bilgiler veren Küçükkurt, ‘’Türk Tarih Kurumu, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Şuhut ve Kocatepe Belediyeleri ile işbirliği içerisinde Büyük Zafer’in hatırasını yaşatan bir panoramik müze inşa edilecek. Türk Tarihçiliğinin önemli isimleri ile gençlerimizin buluşmaları organize edilecek. Kocatepe Buluşmaları ile Kuvayı Milliye ruhu, Cumhuriyet şuuru, Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda yükselecek’’ dedi.

“TORUNLARI ŞEHİT DEDELERİNİ ZİYARET EDİYORLAR”

Türkiye Yüzyılı programları kapsamında “Torunları şehit dedelerini ziyaret ediyorlar” parolası ile Türkiye’nin tüm illerinden çocukların Afyonkarahisar’a gelerek buralarda bulunan şehitlikleri ziyaret etmelerine olanak sağlayacaklarını vurgulayan Küçükkurt, ‘’Öğrencilerin Afyonkarahisar'da ağırlanabilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye'nin ilk çocuk misafirhanesini oluşturacak. Afyonkarahisar’ın tüm Türkiye ile manevi bağı kuvvetlendirilecek. Zafer Haftası kutlamaları ülke genelinde ses getiren hale büründürülecek. Hedefimiz Gazi Mustafa Kemal’in emperyalizme karşı demir yumruk duruşunu kavrayabilmiş, tarifini anayasamızda bulmuş olan ulus devleti tam manasıyla anlamış nesillerin yetiştirilmesine Afyonkarahisar Belediyesi olarak katkı sağlamaktır. Çünkü Anadolu’da bin yıl kesintisiz yaşayan tek millet olan Türk milletinin gelecek bin yılda da bu topraklarda hükümranlığını sürdürmesi kuvayı milliye ruhuna sahip gençlikle mümkündür’’ dedi.