Ankageo Genel Müdürü Hüseyin Kurşun, AA muhabirine, Dallas'ın dijital haritasındaki Türk imzasına ilişkin bilgi verdi.

Firmalarının 2009'da kurularak Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Yıldız Teknoparkı'nda harita tabanlı iş yönetim yazılımları, mobil haritalama, yapay zeka, dijital ikiz ve akıllı şehirler üzerine faaliyet gösterdiğini belirten Kurşun, Türkiye'de birçok kamu kurum ve kuruluşu ile özel sektöre hizmet verdiklerini söyledi.

Vali Yiğitbaşı, İscehisar ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi! Vali Yiğitbaşı, İscehisar ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi!

Kurşun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü için Türkiye'nin 100 bin kilometrelik kara yolu ağını mobil haritalama ve yapay zeka teknolojileri kullanarak dijital ortama taşıdıklarını, Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) da okullara ilişkin bilgilerin yer aldığı MEB Coğrafi Bilgi Sistemi Projesi'ni kurduklarını bildirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için sanayi bölgelerine ilişkin Mekansal Yönetim ve Dijitalleştirme Projesi'ni (MEYDİP) geliştirdiklerini aktaran Kurşun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Coğrafi Bilgi Sistemi Portalı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Trafik Güvenliği Analiz Platformunu (TGAP) da kurduklarını dile getirdi.

Kaynak: AA