Başkan Mısırlıoğlu, Hasan Öztürk’ü İYİ Parti Yaylabağı Belde Belediye Başkan adayı olarak açıkladı ve İYİ Parti rozetini takarak hayırlı olsun dedi.

Filenin Sultanları'ndan sonra geçtiğimiz hafta sonu Letonya’yı 4-0 yenerek bizleri gururlandıran ve 2024 yılında Almanya’da düzenlenecek olan EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Milli Takımımızı tebrik eden İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, başarılarının devamını diledi.

GÜN BURUK KUTLANIYOR

17 Ekim Dünya Astsubaylar günü olduğunu belirten İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “Emeklilerimiz bu günü buruk kutluyor. Emekli ve muvazzaf astsubaylarımızın, mali ve özlük hakları konusunda ciddi sıkıntıları bulunmakta. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin pek çok kademede iş yükünü üstlenen astsubaylarımız, asaleten ve vekaleten birçok görevi yerine getirmelerine rağmen bunun karşılığında tazminata esas bir ücretlendirme elde edememişlerdir.  Gelinen noktada astsubaylar, üstlendikleri sorumluluklarla örtüşemeyecek şekilde gerek ücret gerekse statü bakımından belirgin bir hak kaybıyla karşı karşıyadır.  Yapılması gerekenlerin doğru tespit edilip, mağduriyetlerin giderilmesi adına Partimiz Meclis Araştırması Önergesi hazırlamıştır ve takip edilmektedir. Her şeye rağmen bu özel gün vesilesiyle Ordumuzun belkemiği astsubaylarımızın Dünya Astsubaylar Gününü kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve barışın üstün geldiği bir yaşam dileklerimle şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.

“YAZIKLAR OLSUN,  DALGAMI GEÇİYORSUNUZ”

VALİ YİĞİTBAŞI'DA BU TÖRENE KATILDI! VALİ YİĞİTBAŞI'DA BU TÖRENE KATILDI!

Geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’ye ekonomik imkânları yetersiz ailelerin çocukları için okullarda çorba veya benzeri sıcak bir öğün verilmesi yönünde çağrıda bulunan Başkan Mısırlıoğlu, “Bu konuda bir açıklama yapılmazken, Milli Eğitim Bakanlığı, yeni dönemde “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti. Yeni kararlara göre, okullarda en az bir teneffüs 20 dakika olmak zorunda.  Beyler kendinize gelin, anneler çocuklarının beslenme çantasına bir şey koyamazken, babalar çocuklarına okula giderken harçlık veremezken yavrularımız bu 20 dakikalık teneffüste ne yiyip içecek. Utanın utanın, Yazıklar olsun, siz dalgamı geçiyorsunuz bu milletle. Çocukların beslenmesinden önemli bir şey olur mu? Okullar açıldığında ailenin en büyük korkusu çocuğuna harçlık verememek.  İnsanların cebinde böyle bir para yok. Çocuk Hakları Sözleşmesi’nden bakarsanız çocuğun yaşam hakkı bu” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞE DAİR UMUT KARARIYOR”

Son dönemlerde, ülkeyi  sarsan öğrenci intiharlarını dile getiren Başkan Mısırlıoğlu, “Gençlerin yaşadığı zorlukların boyutlarını, keskin bir şekilde ortaya koyuyor. Bu acı olayların ardında ne yazık ki birçok aile, çaresiz biçimde evlatlarını kaybetmenin acısını yaşamakta. Özellikle son olarak ilimizden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden alınan haberler bizleri derinden üzdü. 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisi, Yunus Emre Kampusu'ndaki yemekhane binasında yaşamına son verdi. Genç öğrencinin ekonomik sıkıntılar ve geçim derdi dolayısıyla intihar ettiği öne sürüldü. Bu intiharların artan sıklığı ve gençlerin psikolojik durumlarının ciddiyeti, sorumluların hesap vermesini ve bu konuda acil önlemler alınmasını zorunlu hale getiriyor. Gençlerin yaşadığı ekonomik zorlukları, öğrenci olanlarda özellikle geçim derdi ile birleştirince psikolojik olarak büyük bir stres altına alıyor. Üniversite eğitimi; genç bireylerin hayallerini gerçekleştirme zamanı olmalıyken, bu tarz acı haberler ve yaşam koşulları gençlerimizin geleceğe dair umudunu karartmaktadır” dedi.

Mısırlıoğlu, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında şanımıza yakışır kutlamalar yapıp anlamlı kararlar almamız gerekirken rant kafasıyla yaşayan yöneticiler yine birbirinden vasat kararlar alıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa maçının Suudi Arabistan’da yapılması için görüşmeler yapılıyor.  Hatta Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı bir açıklama yaparak maçın Avrupa ülkelerinde oynanması için Almanya başta olmak üzere farklı ülkelerle görüştüklerini ancak güvenlik gerekçesiyle reddedildiklerini söylüyor.  Avrupa bu konuda bizi bir tehdit olarak görürken kardeş ülkemiz Azerbaycan bize teklif getiriyor, gelin maçı bizim ülkemizde oynayın diyor ama onu da biz reddediyoruz. Neden mi? TFF Başkanının söylediğine göre onlarda para yok diye. Evet, yanlış duymadınız. Bu konuda en yetkili kişinin söylemi bu şekilde” dedi.

KİM OLDUĞUMUZU UNUTMAMALIYIZ

Camilerde geçen hafta Filistin için hutbeler verilip, dualar edildiğini söyleyen Başkan Mısırlıoğlu, “Aynı gün bir Mehmetçiğimiz de şehit edilmişken onun adı camilerde hiç geçirilmedi. Dedik ya özümüzden koptuk diye.Bir Arap rüzgarına kapıldık gidiyoruz. Elhamdülillah hepimiz Müslümanız. Müslümanlara yapılan her türlü eziyete de karşıyız. İnsanlık suçu işlenen her yerde de tepkimizi ortaya koymaya hazırız. Masum insanları hedef alan, vahşi saldırıları elbette şiddetle kınıyoruz. Ancak söz konusu vatansa, öncelik kendi vatanımız, kendi vatan evlatlarımız olmalı. Ocağına ateş düşen şehidimizi kaç kişi duydu geçen hafta? Herkesin dilinde bir İsrail, Filistin türküsü vardı. Bu vesile ile altını çizerek söylemek istiyorum ki; özümüze dönemliyiz, kim olduğumuzu unutmamalıyız” diye konuştu.

KOMİK RAKAMDAN ONLARI MUAF TUTUYORSUNUZ

Kendi kendine yetebilen bir ülkeyken, adım adım ileri gidilmesi gerekirken, geriye gidildiğini söyleyen Mısırlıoğlu, “Dibe vurduk ama kimsenin umurunda değil. Ülkenin emeklisi çalışmak zorunda diye her konuşmamızda altını çiziyoruz.  Onları çalışmak zorunda bırakan ekonomik kriz bir yana, AKP hükümetinin emeklilere tek seferliğine vereceği ikramiyeden de çalışan emekliler muaf tutuluyor. Emekli vatandaş çok mu meraklı çalışmaya? Neden çalışmak zorunda diye düşünmeniz gerekirken lütuf gibi açıkladığınız komik rakamdan onları muaf tutuyorsunuz.  Cumhuriyetimizin 100. Yılıyla ilişkilendirip bir maaş tutarı bile olmayan rakamla büyük bir müjde veriyormuş gibi emeklilerimizi küçük düşürdüğünüz yetmedi bir de çalışan emeklileri kapsam dışı bıraktınız. Siz bu ülkenin emeklisini 7 bin 500 TL’ye mahkum ederek çalışmak zorunda bıraktınız. Emeklilere sadaka gibi 5 bin TL ikramiye veren iktidarın belediyesi işçi maaşlarına 2.000 TL zam yaptığını açıklıyor. Seçim yaklaşırken çok büyük bir kararmış gibi duyurulan bu olay bile şunu gösteriyor ki vatandaşın geçim sıkıntısı, ülkenin kötüye giden ekonomisi gerçekten şaka geliyor.”

DEPREM FELAKETİNE HAZIR MIYIZ

Afyonkarahisar gündemi ile ilgili konuşan Başkan Mısırlıoğlu, “Bildiğiniz gibi bu senenin başında ülkemiz büyük bir acıyla gelen deprem gerçeği ile yüzleşti. Yaralarımızı hala tam anlamıyla sararmışken deprem bölgesinde yer alan Afyonkarahisar’ımızda bu gerçekle ilgili hangi adımlar atıldı diye merak ediyoruz doğrusu. Güncel bir fay hattı haritası oluşturulsa da vatandaş bilgilendirilse fena mı olurdu? İlla ki felaketlerin başımıza gelmesini mi bekliyorsunuz? Afyon’da kaç kişi toplanma alanlarının yerini biliyor? Vatandaşlara neden güncel toplanma alanları öğretilmiyor? Binalarımız depreme dayanıklı mı?  Kısacası il olarak olası bir deprem felaketine hazır mıyız?” dedi.

FARELER CİRİT ATIYOR

Afyon belediyesi, vatandaşlarının ulaşım, kanalizyon, su ve temizlik ihtiyaçlarını karşılama konusunda zorluklar yaşadığını söyleyen İl Başkanı Mısırlıoğlu, “Asli görevlerini yerine getiremeyen belediye, "vizyon projeler" hayata geçirmekle övünürken, belki de en önemli servis olan temizliği ihmal etmekten kaçınmıyor. Belirlenen temizlik programları yerine getirilmezken, bu durumun diğer sonuçları da etkisini hissettiriyor. Örneğin kent merkezi çöp konteynırlarının olmayışından dolayı oluşan temizlik sorunları ile boğuşuyor. Var olan dönüşüm kutuları da çok berbat durumda ve yenilenme ihtiyacı duyuluyor. Bu ihmal edilen hizmetler sonucu, kentte fareler cirit atmaya başladı. Bu durum Afyon basınında da dile getirilmişti” ifadelerini kullandı. FADİME ÖZKARAN

Editör: Fadime Özkaran