Bu özel günün Birleşmiş Milletler Uluslararası Günler listesine alınması için de çalışmalar sürüyor. ULUDEF yetkilileri, Dünya Değişim Günü'nün ilan edilmesindeki amacı şöyle açıklıyor: “Bireyin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için farkındalık yaratmak, bunun için her sene 7 Temmuz’da halka açık, bilinçlendirici etkinlikler düzenlemek, kutlamaların yurt içi ve yurt dışında, tüm dünyada yaygınlaşarak gerçekleşmesini sağlamak.”

Elindeki sikkeleri satmak isteyen şahsı jandarma yakaladı! Elindeki sikkeleri satmak isteyen şahsı jandarma yakaladı!

Geçtiğimiz yıl “Dünya Barışı İçin Kendinle Barış” temasıyla Türkiye genelinde ve yurt dışında halka açık nefes çalışmaları düzenlenmişti. Bu yıl ise kutlamalarda, değişim nefesi çalışmaları, müzik, dans ve değişimin önemini anlatan konuşmalar yer alacak.

Etkinlikler, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Arjantin, Bosna Hersek, Azerbaycan, Fransa, Meksika, Japonya, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Panama gibi birçok ülkede yapılacak. Türkiye’de ise İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Mersin, Tekirdağ, Denizli, Eskişehir, Antalya, Çorum, Samsun, Rize, Kocaeli, Yalova, Ordu, Bodrum, Marmaris, Edremit, Ayvalık, Kuşadası dahil birçok il ve ilçede kutlamalar düzenlenecek. Tüm halkımız bu coşku dolu kutlamalara davetlidir.

DEĞİŞİM İÇİN HAREKETE GEÇME ZAMANI

ULUDEF yetkilileri, bu önemli gün hakkında şunları söyledi: “Eğer dünya değişsin, savaşlar bitsin, gelecek umutla dolsun istiyorsan, kendini değiştirmekle başla. Değişim için harekete geçme zamanı gelmiştir çünkü bu gezegen ve onun doğası hepimizin mirasıdır. Tek bir dünya ve tek bir insanlık var! Gereken değişim gerçekleşmezse, herkes kaybedecek. Değişim için yerinden oynatmadığımız tek bir taş bile kalmamalıdır."

Yetkililer, Türkiye’de ve dünyada yapılacak olan etkinliklerin tüm halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşeceğinin altını çizerek, herkesi bu coşku dolu kutlamalara davet etti.

DEĞİŞİM UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF), aynı zamanda Değişim Uzmanlığı Eğitimlerinin düzenlenmesine de öncülük ediyor. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM) iş birliği ile Değişim Uzmanları yetiştirmek üzere yürütülen Değişim Uzmanlığı Eğitimi programının önümüzdeki dönemde de başarıyla devam edeceği belirtildi. Değişim Uzmanlarının, bireylere kendi öz doğalarına dönüş yolunda yol gösteren profesyoneller oldukları ve öngörülen en yakın Değişim Uzmanlığı eğitiminin ise 15-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceği ifade edildi.  

Kaynak: GAMZE KOÇAK