Belediye ile Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanlığı ile daimi işçilerin durumlarının iyileştirilmesi için yapılan görüşmeler tamamlandı. Belediye Başkanı Burcu Köksal ile Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul arasında imzalanan ek protokolle kadrolu işçilerin maaşlarında düzenlemeye gidildi.Başkan Yardımcıları Ömer Yıldız, Cem Kasapoğlu, AFBELSAN Genel Müdürü İsmail Taylan, Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Selman, Sendika Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda emekçinin katıldığı imza töreninde işçiler Başkan Köksal’ı tezahüratlarla karşıladı.

Emeğe (1)

BAŞKANINIZIN KIYMETİNİ BİLİN

Programın açılış konuşmasını Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul yaptı. Yıllardan beri Afyon Belediyesinde yaşanan hukuksuzluk, adaletsizlik ve emeğe saygısızlığın Burcu Köksal Başkan dönemiyle birlikte sona erdiğine dikkat çeken Genel Başkan Nihat Yurdakul “Emeğe saygı duyulursa o mekânda hukuksuzluk ve adaletsizlik olmaz. Çok şanslısınız. Bu şansın değerini kıymetini bilin. 31 Mart’ta seçimler oldu, sadece Burcu Başkan ve ekibi kazanmadı, emek kazandı, sizler kazandınız.  Sizlerin sahsınızda çocuklarınız kazandı. Buna yediğiniz ekmek, içtiğiniz su gibi değer verin. Ben siyasetçi değilim sizin gibi emekçiyim. Ailelerinizin sizlerden daha iyi yaşamasını istiyorsanız, ülkemizi daha iyi yaşanılabilir bir ülke haline getirmek mecburiyetiniz var. Bunun yolu da çalışanların partizanlık yapmamasından geçiyor. Bu güne kadar kandırılmış olabiliriz, kandırılmış olabilirsiniz. Yanıldık göremedik. Artık görmeye çalışalım.” diye konuştu.

Emeğe (3)

Çelik’ten Vali Yiğitbaşı’na ziyaret! Çelik’ten Vali Yiğitbaşı’na ziyaret!

EMEĞE SAYGISI OLANLARI BAŞ TACI EDİN

Alın terine saygı gösterenleri baş tacı edilmesi gerektiğine işaret eden Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul; “31 Mart’tan önce mi daha mutluydunuz, şimdi mi daha mutlusunuz?  O zaman gereğini yapmalısınız. Bu konuşmalarımı bazıları siyasi konuşma olarak algılayabilir. Asla böyle değil. Burcu Başkanın yönettiği Afyon’da nasıl itibar görüyorsak Türkiye’de de itibar görmek istiyoruz. Bütün amacımız bu. Bizim hedefimizde çalışmak, üretmek insan gibi yaşamak vardır. Ben siyasetçi değilim, ben işçiyim, emekçiyim. İlla siyasi partimi duymak istiyorsanız benim sendikamın siyasi partisi var, ismi de laik Türkiye Cumhuriyeti. Sayın Başkanım emeğe gösterdiğiniz saygı için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Emeğe saygısı olanlara nefesimin son noktasına kadar yanında olacağım” diye konuştu.

Emeğe (4)

SİZLER BENİM YOL ARKADAŞIMSINIZ

Alkışlarla kürsüye gelen Başkan Köksal ise Milletvekilliği döneminde vazgeçmediği gibi Başkanlık sürecinde de emekten ve adaletten şaşmayacağını söyledi. Başkan Köksal; “Dokuz yıl milletvekili olarak işçinin emekçinin haklarını savundum. Yeri geldi, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için sizlerle birlikte omuz omuza mücadele ettim. Belediye-İş Sendikasına üye oldukları için sendikalarını değiştirmeye zorlanan, bundan dolayı baskı gören, sürgüne yollanan hatta işinden olan birçok işçi kardeşimizin dert ortağı olmaya çalıştım. Yıllar geçti Belediye Başkan adayı olarak sahaya çıktık. İşçi kardeşlerimizle görüştük, yaşadığı sıkıntıları milletvekilliği sürecinde yakinen takip ettim. Belediye Başkan Adayı olduğumda gördüm ki işçi arkadaşlarımız çalışma koşulları olarak daha iyi koşulları, daha iyi ücretleri hak ediyorlar. Seçim sürecinde ‘Belediye Başkanı olursam ben üzerime düşeni yapacağım’ dedim. Belediye’de çalışan tüm işçi arkadaşım benim çalışma arkadaşım olacak, yol arkadaşım olacak, onlarla birlikte mutlu olacağım, onlarla birlikte kederleneceğim, bu şehrin yüzünü onlarla birlikte ağartacağımı söylemiştim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: FATMA SEDA CAN