Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli Çakas, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyerek, "Haber", "Çevre-Yaşam", "Spor", "Gazze: Kanıt" ve "Deprem: Umut" kategorilerindeki kareleri oyladı.

ali çakas

"Deprem: Umut" kategorisinde kendisinin yer aldığı Halil Fidan'ın "Adı: Enkaz" adlı fotoğrafına oy veren Çakas, İsrail yönetiminin savaş suçu niteliğindeki saldırıları hakkında delil kabul edilerek tarihe not düşen "Gazze: Kanıt" kategorisinde ise Ali Jadallah'nın "Çaba" fotoğrafını seçti.

deprem umut

Uluçay: Terör örgütü söz konusu olduğunda üç maymunu oynuyorlar! Uluçay: Terör örgütü söz konusu olduğunda üç maymunu oynuyorlar!

Çakas, "Çevre-Yaşam"da Saim Harmancı'nın "Dağlar arasında", "Haber"de Andres Gutierrez tarafından çekilen "Yangını izlerken" ve "Spor"da Elif Öztürk Özgöncü'nün "Bisikletçiler" adlı fotoğrafını tercih etti.

ali çakas

Karelerin her birinin çok değerli olduğunu ve seçmekte zorlandığını belirten Çakas, "AA'nın Yılın Kareleri oylamasında, benim depremde enkazdan kurtardığım kedim ile çekilen fotoğraf da yer alıyor. Hepsi eşsiz, birer altın kare değerinde. Bu çalışmada yer alan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum." dedi.

ali çakas

Kaynak: AA