Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde düzenlenen terör saldırısı sonucu 9 askerimiz şehit oldu. Bu acı gelişme üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güvenlik toplantısına başkanlık ettiği öğrenildi. Sonrasında ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği öğrenildi. Bu görüşme, CHP’liler arasında tepkilerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Pençe-Kilit Harekatı kapsamında yaşanan askeri çatışmanın ayrıntıları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği bir toplantıda ele alındı. Bu toplantı sonrasında Erdoğan, Akşener'in yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de telefon aracılığıyla görüştü. Bu görüşmeler sırasında bölgedeki terör saldırısının detayları ve sonrasında alınması gereken tedbirler konuşuldu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında gerçekleşen telefon görüşmesi, bazı CHP’liler tarafından hoş karşılanmadığı görüldü. Gazeteci Mine G. Kırıkkanat, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef aldı. Akşener'in Erdoğan ile görüşmesini bir hayal kırıklığı olarak nitelendiren Kırıkkanat, Akşener'i "kimin bacısı olduğu ortaya çıktı" ifadelerini kullandı. Bu gelişme, Türkiye'nin siyasi arenası ve kamuoyunda yeni tartışmaların fitilini ateşledi

AFJET yazları bakımda, kışları hizmette olacak! AFJET yazları bakımda, kışları hizmette olacak!

Kaynak: CEMİLE KAYTAN