Erhan, açıklamasında şunları söyledi: "31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Afyonkarahisar’da çok daha fazla belediyede CHP’li belediye başkanı olmasını isterdik ancak istediğimiz sayıya ulaşamadık. 3 ilçemizi ve bazı beldelerimizi çok az oy farklarıyla kaybettik. Buralardaki üzüntümüzü dindiren sonuç ise öncelikle Türkiye’de kırmızı bir harita görmemiz, sonrasında ise Afyon Merkez belediyemizi de büyük bir farkla kazanmamız. Dinar’ı, Başmakçı’yı, Evciler’i, Karaadilli ve Yeşilçiftlik’i CHP belediyeciliği ile buluşturmak da tabi ki son derece mutluluk verici. Belediye başkanlarımızı tekrar yürekten kutluyorum."

AK PARTİ VE SEÇİM SONUÇLARINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME

Erhan, AK Parti'nin seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde ise şunları dile getirdi: "31 Mart akşamı gördüğümüz tabloyu Türkiye’de AKP’nin sonunun başlangıcı olarak görüyorum ve AKP’nin bir daha hiçbir zaman 31 Mart’ta aldığı oya sahip olamayacağını düşünüyorum. İlk genel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına olan inancımız her geçen gün artıyor" dedi.

CHP'NİN BELEDİYECİLİK PERFORMANSI

Erhan, CHP'nin belediyecilik performansına da değindi: "Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da CHP belediyeciliğini başlattık. CHP artık belediyecilik hizmetinde rüştünü ispat etmiştir. Önceki yerel seçimlerde oy veren vatandaşımız verdiği oyun karşılığını hizmetle almıştır. Türkiye bu sebeple bu seçimde değişim dedi."

SONUÇ VE İTİRAZLAR

Kaymakam Nas: Biz buradayız! Kaymakam Nas: Biz buradayız!

Erhan, son olarak şu ifadelerle açıklamasını tamamladı: "Biz halkımız yürürken lüks araçlarla onlara tepeden bakarak yürüyüş yaptık diyebildiniz mi? Biz bir kere bile Afyonkarahisar’ın sorunlarını mecliste dile getiremediğimiz için kaybettik diyebildiniz mi? Biz halkın isteklerini değil de kendi isteklerimizi düşündük diyebildiniz mi? Afyonkarahisar’ın vatanını seven, şehrini seven insanları bize sandıkta ders verdi diyebildiniz mi?" ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Erhan, "Kendi partisinden sonra tüm personellerini değiştirenler şimdi bize neden değişiyor gibi bir şey soruyorlar ki aldığım bilgilere göre çıkardığımız hiçbir personel yok, sadece liyakatsiz personel yerine, liyakatli personeller geçiriliyor. Belediye başkanımızın mesai arkadaşlarını kendisinin tespit etmesinden daha doğal bir şey yok."

Kaynak: SEDA CAN