Ülker Stadı'nda yapılan kongrede kullanılan 27 bin 489 oyun, 26 bin 947'si geçerli sayıldı.

Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda, saat 10.00'da başlayan oy verme işlemi saat 17.00'ye kadar devam etti. Birkaç saat süren oy sayımı sonrası sonuçları Vefa Küçük açıkladı.

Herkesin merakla beklediği seçim sonuçlarına göre Ali Koç, 16 bin 464 oy alarak 3. kez başkan seçilirken, Aziz Yıldırım ise 10 bin 483 oy aldı.

ALİ KOÇ İLE 3. KEZ!

26 bin 947 oyun 16 bin 464'ünü alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 3. kez göreve geldi.

Eski başkan Aziz Yıldırım'ı geçerek, kongre üyeleri tarafından yeniden 3 yıllığına göreve getirilen Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde Acun Ilıcalı gibi önemli isimlerde yer alıyor.

ALİ KOÇ’TAN AZİZ YILDIRIM'A KARŞI VEFA

Mevcut başkan Ali Koç ile eski başkan Aziz Yıldırım, seçim sonuçlarının ardından birbirlerini kutladı.

Kongrede Ali Koç'un kürsüye gelmesinin ardından Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesindeki isimlerden Savaş Adalet, Ali Koç'la kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından Ali Koç, Aziz Yıldırım ve yönetim listesinde yer alan isimlerin bulunduğu odaya giderek Yıldırım'la bir araya geldi. Yıldırım ve ekibi, Ali Koç'u tebrik etti.

A Milli Takımımızın da mücadele edeceği EURO 2024 başlıyor! A Milli Takımımızın da mücadele edeceği EURO 2024 başlıyor!

Bu anların görüntüleri stadyumdaki dev ekranlara yansıtılırken tribünlerde yer alan sarı-lacivertliler "İki başkan el ele, hep beraber tribüne." tezahüratları yaptı. Tribünlerin isteğine kayıtsız kalmayan Ali Koç ve Aziz Yıldırım birlikte kürsüye gelerek, taraftarları selamladı.

ALİ KOÇ'TAN BİRLİK MESAJI

Fenerbahçe Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda yeniden başkan seçilen Ali Koç, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak "Aziz Başkan’ın ve benim son 2 günde yaşadıklarımız, gördüklerimiz, Fenerbahçe’nin görmek istediği görüntülerdir. Bir samimi adıma, ben 10 adım atarım. Bu yolculuğun içerisinde inşallah o da olur." ifadelerini kullandı.

Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen kongrenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koç, henüz bitirmedikleri ve bitirmeleri gereken mücadeleleri olduğunu dile getirerek, "Yarından itibaren Fenerbahçe için yepyeni, kuvvetli ve kudretli bir sezon başlayacak. Allah’ın izniyle diğer tarafta işler yolunda gidiyor. Futbolda cam tavanı kırıp, kalıcı, ulusal, uluslararası başarılara doyacağımız dönemi başlatıyoruz. Bunun içinde bir numaralı güç, ekonomik güç olacak. Türkiye’nin en güçlü, kudretli ekonomisine sahip kulüplerinden birisi olmak zorundayız." şeklinde konuştu.

PEŞPEŞE TEBRİK MESAJLARI

Gençlik ve spor bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol federasyonu ve Beşiktaş futbol kulübü sosyal medya hesaplarından Fenerbahçe’de 3. Kez başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç’u tebrik ettiler.

Kaynak: AA