AB, yapay zekayı düzenleyecek kurallarda anlaştı AB, yapay zekayı düzenleyecek kurallarda anlaştı

Bunlardan biri olan "Meksika Açmazı", Mesut Süre, Fazlı Polat ve Anlatanadam'ın podcast olarak başlattıkları eş isimli mizah programının sinema uyarlaması olarak seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Alper Mestçi'nin üstlendiği film, Kapadokya'ya giden ve orada ilişkilerini tehdit eden olaylarla karşılaşan üç arkadaşın serüvenlerini konu ediniyor.

Francis Lawrence'ın yönettiği "Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı", Açlık Oyunları serisinin ana karakteri Katniss Everdeen'den önceki dönemi ele alıyor. Film, Coriolanus Snow'un gençlik dönemini ve 10. Açlık Oyunları'nı merkezine alıyor.

"Birkaç Mısraymış Meğer" filmi ise iki genç arasında yaşanan platonik bir aşkı konu alıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini Hüsamettin Elçi'nin yaptığı filmin başrollerinde Seyit Taha Elçi ve Şermin Güven bulunuyor.

Bilim kurgu ve aksiyon türündeki "Alya" ise, özel güçleri olan ve gerçek kimliğini bulması gereken bir ajana odaklanıyor. Filmin yönetmenliğini Jandae Percem üstlenirken, başrollerinde Edis ve Jandae Percem'in yanı sıra Hande Ataizi, Alper Atak, Gonca Vuslateri ve Beste Kökdemir rol alıyor.

Haftanın son filmi "Cin Gelini", araştırma yapmak için gittikleri köyde beklenmeyen olaylara karışan bir araştırma grubunun hikayesini anlatıyor.