Basvurusu Onaylanan 66 Bin T L Karsiliksiz Odeme Alacak Tum Turkiyede Basvurular Acildi

Bütün illerde başvurular açıldı! 66 bin TL ödeme yapılıyor! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ayçiçek yağında dev indirim başlatıldı! A101, BİM, ŞOK ayçiçek yağı fiyatları! Ayçiçek yağında dev indirim başlatıldı! A101, BİM, ŞOK ayçiçek yağı fiyatları!

BAŞVURU YAPANLARA 66 BİN TL ÖDEME

Bakanlıkların destek ödemeleri son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz sene 6 Şubat tarihinde yaşanan ve 11 ili derinden etkileyen iki büyük deprem sonrasında kentsel dönüşüm projeleri de hız kazandı. Kentsel dönüşüm teşviki için ev sahibi ve kiracılara verilen destekler de artmaya başladı. Ev sahipleri ve kiracılara kentsel dönüşüm projeleri kapsamında destekler verilecek. Destek ödemeleri bazı şehirlerde 27 bin TL’ye kadar yükseltildi. Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte eski, hasarlı ve zayıf yapılar yıkılıp yerine daha sağlam yapılar inşa ediliyor. 

Basvurusu Onaylanan 66 Bin Tl Karsiliksiz Odeme Alacak Tum Turkiyede Basvurular Acildi (1)

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden kira destekleri paylaşıldı. Destek tutarları illere göre değişkenlik gösteriyor. Riskli yapılarda 18 y, riskli ve rezerv yapılarda 48 ay kira desteği veriliyor. Kentsel dönüşümün hızlandırılması ve teşvik edilmesi amacıyla verilen kira destekleri İstanbul’da 5 bin 500 TL, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’de 4 bin 500 TL, diğer illerde bin TL ile 3 bin 750 TL aralığında veriliyor. İstanbul’da defaten yapılan ödeme 27 bin 500 TL’ye; Ankara, Antalya, Bursa, İzmir illerinde 22 bin 500 TL’ye; diğer illerde 15 bin TL ile 18 bin 750 TL’ye yükselmiş oldu. Maliklere ise aylık en fazla 5 bin 500 TL olarak verilen destek bir senede 66 bin TL, 48 ayda 264 bin TL’ye yükseliyor. 

Kaynak: Ahmet Sarlık