Sergi açılışına AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş, GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, AKÜ Genel Sekreteri İhsan Ceran, GSF Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Sena Coşkun, Dr. Öğr. Üyesi Fevzi Nuri Kara, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Şuhut MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Küçükkurt, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Törende sergi hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Ağtaş, “Aslında minyatür yapmak üzere yola çıktık. Üniversitemizin 30. yılı kapsamında önce tüm kampüsümüzü, daha sonra da yüksekokullarımızı ve meslek yüksekokullarını projeye dâhil etmeyi düşündük. Çalışmalar bu süreçte izometrik illüstrasyona dönüştü. Biraz daha boyut katsın, hareket gelsin istedik. Şu an fakültelerimizin büyük çoğunluğu ile rektörlük binamızı tamamladık. Bir sonraki sergide 6-7 çalışma daha projeye eklenecek” dedi.

13 adet çalışmanın yer aldığı sergi, 2 Aralık tarihine kadar GSF giriş katında, Seramik Bölümü sergi alanında ziyaret edilebilecek. Yıl sonuna kadar farklı akademik birimlerde açılacak olan sergi; 5-9 Aralık tarihlerinde Fen-Edebiyat Fakültesinde, 12-16 Aralık tarihlerinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, 19-23 Aralık tarihlerinde Mühendislik Fakültesinde, 26-30 Aralık tarihleri arasında da Afyon MYO’da öğrencilerimiz ve personelimizle buluşmaya devam edecek. ODAK HABER MERKEZİ 

Editör: TE Bilisim