Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan tarafından yapılan bir iddiaya göre, Türk Eğitim Sen Sultandağı İlçe Temsilcisi ve yanındaki MHP'li kişiler, Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Uysal'a makamında sözlü ve fiziksel saldırıda bulundular. Arslan, bu iddia ile kamuoyunun dikkatini çeken bir açıklama yaptı.

Arslan açıklamasında, Müdür Uysal'ın makamına gerçekleştirilen bu ziyaret sırasında Türk Eğitim Sen ve bağlı MHP'li yöneticiler tarafından sergilenen sert ve saldırgan davranışlar konusunda derin bir üzüntü duyduklarını ifade etti. Eğitim Bir Sen Şube Başkanı, bu tür saldırgan davranışların tekrarlanmamasını ve hukuk çerçevesinde gerekli tüm adımların atılmasını destekleyeceklerini duyurdu.

Ancak ileri sürülen bu iddiaların asılsız olduğu öğrenildi. Sultandağı bölgesinde yaşandığı öne sürülen olayda MHP'li yöneticilerin bir okul idarecisine saldırdıkları iddiası yalanlandı.

Kayacan'ın Bolvadin'e bayram hediyesi! Kayacan'ın Bolvadin'e bayram hediyesi!

ODAK tarafından ele geçirilen ses kaydında, MHP’li bir yetkili Eğitim Bir Sen Sultandağı Temsilcisi Naci Dinçer ile görüştü. Dinçer ses kaydında, "Sizinle hiçbir alakası yok. Siz gittikten sonra Hasan elini masaya vura vura 'Sultandağı'nda hat bilinecekse onu ben bildiririm' tarzında üst perdeden Sultan hocama bağırdı, çağırdı. Bunun MHP ile bir alakası yok" ifadelerini kullandı. Ele geçirilen ses kaydında MHP'li yöneticilerin olaya karışmadıkları anlaşıldı.