31 Martta yapılan yerel seçimlerin ardından CHP’den Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal, belediyenin mali durumunu açıkladı. Hazırlattığı brandayı Karaman İş Merkezinin çatısından sallandıran Belediye Başkanı Köksal, “Yerel seçim sürecinde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik. Belediyemizin mali durumu ile ilgili mazbatayı aldığımız tarihten itibaren bir bağımsız denetçi ile görüşerek mali durum tespitinin yapılmasını istedik. Şimdi borç tablomuzu gerek belediye binamızın dışına gerek billboardlara gerekse şehrimizin muhtelif yerlerine asarak belediyemizi devraldığımız gün itibari ile mevcut borç durumunu bütün şehrimize ilan ediyoruz” dedi.

HER TÜRLÜ ZORLUĞU AŞACAĞIZ

Afyonkarahisar Belediyesinin güncel borç toplamının 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL olduğunu ifade eden Başkan Köksal, “Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her türlü zorluğu aşacağımız biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi gece gündüz demeden, yorulmak bilmeden çalışacak, belediyemizin borçlarını ve giderlerimiz azaltacağız. Fakirleşen değil zenginleşen bir Afyonkarahisar inşa etmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Afyonkarahisar’ımızı daha güzel, daha yaşanılır kılmak için gerekli yatırımların yapılmasını teşvik edeceğiz. Hiç merak etmeyin yemiş içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar. Biz bu yüksek borcu halleder buradaki tüm vatandaşlarımıza da en iyi şekilde hizmet ederiz” diye konuştu.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM SERGİLEYECEĞİZ

“Tekrar ve tekrar söylüyorum, belediyenin gelirlerini üç beş kişiye veya Suriyelilere değil bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerime hizmet için harcayacağım” diyen Başkan Köksal sözlerine şöyle devam etti: “Bundan sonra bir kişinin, bir zümrenin ve bir grubun menfaatine değil belediyemizin, Afyonkarahisar’ımızın menfaatleri esas alınacaktır ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harcadığımız her kuruşun hesabını verecek şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Afyon Teşkilatı kolları sıvadı! İYİ Parti Afyon Teşkilatı kolları sıvadı!

BORÇ BİLE SAYILMAZ

31 Martta yapılan yerel seçimlerin ardından belediyenin mali durumunu Karaman İş Merkezine astığı branda ile duyuran Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’a vatandaşlar tepki gösterdi. İlgililer, ‘Burcu Köksal’ın ilan ettiği borç olarak belirttiği rakamın içerisinde bu ay ve yılbaşına kadar ödenecek şirket işçisi maaşları da dahil edilmiş. Borç ile ilgili yaptığı hesapta yanlış. 670 milyon borç, krediler ile arıtma borcu 170 milyon TL borç var. Bu rakamda Afyon ölçeğinde bir belediye için borç bile sayılmaz’ dediler.  

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ