Kamu bankaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda emekli promosyon ödemelerinde artışa gidiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 28 Mart'tan itibaren promosyonların hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Promosyon Miktarları Güncellendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte kamu bankaları, emekli promosyon miktarlarını güncelledi. Önceden 5 bin TL'ye kadar olan ödemeler, artık daha yüksek tutarlara çıkarıldı.

Akbank kesenin ağzını açtı, bunu yapan 10.000 TL alacak! TCKN ile başvuru yetiyor Akbank kesenin ağzını açtı, bunu yapan 10.000 TL alacak! TCKN ile başvuru yetiyor

Kamu Bankalarının Güncel Emekli Promosyon Kampanyaları

SGK'nın sitesinde yapılan açıklamaya göre, aylık alan 12,7 milyon emekli için promosyon miktarı 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlendi. Bu miktarlar asgari seviyede olup, bankalar kendi uygulamalarına göre artırma yapabilirler.

Ölüm Aylığı Alanlara Promosyon

SGK'dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de, başvurdukları takdirde 5 bin TL promosyon ödemesi yapılacak. Emeklilerin ve hak sahiplerinin bu promosyonlardan yararlanabilmesi için bankalara başvuruda bulunmaları gerekiyor.