Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında, İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay ve Afyonkarahisar İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Kıdemli Albay Çağrı Demiröz, Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaarslan ile birlikte Afyonkarahisar-Antalya karayolunda artan trafik yoğunluğunu yerinde inceledi.

Devlet ana vatandaşın yanında! Devlet ana vatandaşın yanında!

Türkiye'nin kavşak noktalarından biri olan Afyonkarahisar'da, Kurban Bayramı nedeniyle araç yoğunluğu artmaya başladı. Özellikle kenti Antalya, Isparta ve Denizli'ye bağlayan karayolunda gözlenen yoğunluk, trafik akışını zorlaştırdı. Bu dönemde trafik akışının sağlanması için polis ve jandarma ekipleri sahada aktif bir şekilde çalıştığı gözlemlendi.

Whatsapp Görsel 2024 06 15 Saat 16.08.00 7846F1B0GÜVENLİK VE TRAFİK DENETİMLERİ

Trafiğin aksamaması ve kazaların önlenmesi amacıyla polis ve jandarma ekipleri sıkı güvenlik önlemleri aldı. Denetimlerin sürekli olarak sürdürüldüğü ve ekiplerin sahada aktif bir şekilde çalıştığı kaydedildi.

WhatsjjjjjjjSürücülerle Sohbet ve Uyarılar

İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay ve J. Kıdemli Albay Çağrı Demiröz, Kurban Bayramı dolayısıyla tatile ve memleketlerine giden sürücülerle sohbet etti. Sürücüleri daha dikkatli olmaları konusunda uyaran yetkililer, çocuklara hediye verirken, sürücülere ise Afyon'un ünlü lokumundan ikram etti.

Kurban Bayramı süresince vatandaşların güvenli ve rahat bir yolculuk yapabilmesi için tüm yetkililer iş birliği içinde çalıştıklarını belirtti. Trafik yoğunluğu ve alınan tedbirler hakkında yapılan bu bilgilendirmeler, vatandaşların bayram tatilinde güvenli bir şekilde seyahat etmelerini amaçladı.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN