Türkiye’deki emekliler, hem özel sektör bankalarından hem de devlet bankalarından promosyon ödemeleri alıyorlar. Bu ödemeler, emeklilerin bütçelerine katkıda bulunuyor. Mayıs ayının başlamasıyla birlikte, bankalar peş peşe maaş promosyonlarını duyurmaya başladılar. Emekliler, hangi bankanın ne kadar promosyon verdiğini büyük bir ilgiyle takip ediyorlar. Özellikle Akbank’ın promosyon miktarları en çok merak edilenler arasında. Akbank’ın 2024 yılı için emekli promosyon miktarı ne kadar dersiniz? İşte, 2024 yılı Akbank emekli promosyon bilgileri…

Emekli Promosyon Başvuru Adımları

2024 yılında Akbank, SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı’ndan maaş alan emeklilere özel bir promosyon fırsatı sunuyor. 1 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında maaşlarını Akbank’a aktaran ve üç yıl süresince maaş alımını bu bankadan yapacaklarını taahhüt eden emekliler, promosyon avantajından yararlanabilecekler.

Emekli Sandığı emeklileri, emeklilik başvuru dilekçelerinde maaş ve ikramiyelerinin Akbank üzerinden ödenmesini talep etmeleri gerekmekte. SSK veya Bağ-Kur emeklileri ise, emeklilik başvurularını e-Devlet ya da Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilgili müdürlüklerine yaparken, maaşlarının Akbank’ta yatırılmasını istediklerini belirtmeli. Daha önce başka bir bankadan maaş alan emekliler de, kimlikleriyle birlikte Akbank şubelerine giderek veya e-Devlet üzerinden gerekli işlemleri tamamlayarak bu promosyondan faydalanabilirler.

2024 Akbank Emekli Promosyon

2024 yılında Akbank, emekli maaşını bankaya taşıyıp üç yıl boyunca Akbank’tan maaş almayı kabul eden müşterilere, 15 bin TL’ye kadar nakit promosyon sağlıyor.

Pazartesi gününe zam bekleyenlerin dünyası başına yıkılacak! O emeklilere kuruş zam yok Pazartesi gününe zam bekleyenlerin dünyası başına yıkılacak! O emeklilere kuruş zam yok

Ayrıca, 1 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan kampanya süresince, Akbank’ın mevduat hesabını kullanarak veya Axess/Wings kredi kartlarına sahip SGK emeklileri, ilk beş otomatik fatura ödeme talimatı için her fatura başına 500 TL, toplamda ise 2 bin 500 TL chip-para kazanma şansına sahip olacaklar ve böylece toplamda 17 bin 500 TL’lik bir ödül elde edebilecekler.

Kaynak: GAMZE KOÇAK