Küçükçekmece E-5 Karayolu'nda sabah saatlerinde meydana gelen zincirleme kazada 3 servis aracı ve 1 su tankeri birbirine girdi.

Kazada 13 kişi yaralanırken, E-5 Karayolu Edirne istikametinde trafik yoğunluğu oluştu.

Kaza Nasıl Meydana Geldi?

Kaza, saat 06.45 sıralarında Küçükçekmece E-5 Karayolu Göl mevkisi Edirne istikametinde meydana geldi. İddiaya göre, 34 LUN 036 plakalı servis minibüsü şoförüyle, bir başka servis minibüsü şoförü olan Ömer Suiçmez trafikte tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Suiçmez, aracıyla 34 LUN 036 plakalı servis aracına çarptı. Çarpmanın etkisiyle arkasından gelen bir servis aracı ve su tankeri de kontrolden çıkarak zincirleme kazaya neden oldu.

Küçükçekmece E-5 Karayolu'nda Zincirleme Kaza: 13 Yaralı

13 Kişi Yaralandı

Yaşanan zincirleme kazada servis minibüslerinde bulunan 13 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra onları ambulanslarla hastaneye kaldırdı.

Küçükçekmece E-5 Karayolu'nda Zincirleme Kaza: 13 Yaralı

Trafik Yoğunluğu ve Araç Hasarı

Kaza nedeniyle Edirne istikametinde iki şerit trafiğe kapandı. Polis ekipleri tarafından trafik akışı tek şeritten sağlanırken, E-5 Karayolu Edirne istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. 13 kişinin yaralandığı zincirleme kazada 4 araçta da hasar meydana geldi.

İzmir’de yumruk yumruğa kavga kamerada! İzmir’de yumruk yumruğa kavga kamerada!

Kazanın ardından trafik normale döndürülmeye çalışılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.  

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ