İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan, AK Partili Uluçay’a gönderme! İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan, AK Partili Uluçay’a gönderme!

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Geçen hafta tüm belediye başkan adaylarına yapılan ortak canlı yayın çağrısı hakkında açıklamalarda bulunan Küçükkurt, teklife ret cevabı veren AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’a yanıt verdi. Kendilerinin teklifi memnuniyetle kabul ettiğini ancak Uluçay’ın polemik çıkar gerekçesiyle reddettiğini söyleyerek, ‘’Siyasetin temeli polemik değil mi zaten? Biz memnun olurduk gelseydi, kenar mahallelerde fısıltıyla yaydıklarını ekranda da tekrarlasaydı. Böyle bir yayında kendisine devletimiz bütün gücüyle deprem bölgesinde mağduriyetleri gidermeye uğraşırken 2 bin konutun nasıl ve ne zaman yapılacağını sorardık. Evlenenlere vaat ettiği 50 bin TL desteğin hangi şekil ve ad altında verileceğini de sorardık. AFRAY’ın, Uluçay’ın dediği gibi tekerlekli mi yoksa Milletvekili Özkaya’nın dediği gibi raylı mı olacağını, ihalesinin ne zaman yapıldığını, kaç liraya hangi firmaya verildiğini, istimlakın ne zaman yapıldığını da sorardık’’ dedi.

Küçükkurt, canlı yayın olsaydı AK Parti ve CHP’ye neler soracaktı?

KÜÇÜKKURT, ÇAĞRIYI YİNELEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayırdığı söylenen 750 milyon liradan cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haberinin olup olmadığını da Uluçay’a sormak istediğini belirten Küçükkurt, ‘’CHP adayına HDP’yi savunan açıklamalarını, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP ile yapılan ittifakı, Türk ordusuna ve Atatürk’e yönelik hakaretlere mecliste neden sessiz kaldığını sorardık. Bütçenin yaklaşık yüzde 40’ına denk gelen vaatleri nasıl gerçekleştireceğini sorardık mesela. Ama böyle bir yayın gerçekleşmediği için soramıyoruz. Biz hangi kanalda ve ne şekilde olursa olsun ortak canlı yayına varız. Bu vesileyle çağrımızı tekrarlıyoruz. Gelin, hemşehrilerimizin önünde konuşalım’’ ifadelerini kullandı.

Küçükkurt, canlı yayın olsaydı AK Parti ve CHP’ye neler soracaktı?

‘’AFYONKARAHİSAR VİZYONSUZLUKTAN BİR AN ÖNCE KURTULMALIDIR’’

Hafta sonu yapılacak yerel seçimlere de değinen Küçükkurt, ‘’Muhterem Afyonkarahisarlılar, dört gün sonra yapacağınız tercih gelecek beş yılınızı derinden etkileyecektir. Afyonkarahisar 31 Mart Pazar günü, kaldırım dahi yapamayan beceriksizlikten, merkezi hükümetin yapmakta olduğu, imza aşaması dahi tamamlanmış çalışmaları halkımıza proje diye sunan samimiyetsizlikten, “Biz seçilmezsek hizmet gelmez!” diyen tehdit dilinden, Akarçay’ı temizlemek gibi zaten belediyenin sorumluluğunda ve rutin olarak yapılması gereken bir çalışmayı proje zanneden vizyonsuzluktan bir an önce kurtulmalıdır. Afyonkarahisar’ın, Ankara’da teröristin hamisi, etnik ayrımcılığın yılmaz savunucusuyken Afyon’da sahte milliyetçi maskesiyle dolaşan lümpen tavırlardan, ben beş fazla vereceğim diyen bezirgan siyasetinden, şehrimizde olmayan siyasi gruplara savaş açan Don Kişot kahramanlığından bir an önce kurtulmalıdır’’ diye konuştu.

MANTIKLI DEĞİŞİM GERÇEKLEŞMELİ

Emeklisinden dar gelirlisine, sanayicisinden işsizlerine, ev hanımlarından öğrencisine kadar her Afyonluya dokunacaklarının altını çizen Küçükkurt, ‘’Hizmet edecek projelerimiz hazırdır. Kadrolarımız hazırdır.  İnşallah, sizlerin takdiriyle seçimi kazanacağız. Sadece önümüzdeki beş yılı değil, nesillerin rahatı ve huzurunu sağlayacak projeleri gerçekleştirecek ve Marka Şehir Afyonkarahisar’ı birlikte inşa edeceğiz. Artık emanet ehil ellere devredilmeli, Mantıklı Değişim gerçekleşmelidir’’ dedi.