Milli şairimiz anıldı

724 şiir arasından TBMM tarafından seçilen İstiklal Marşının kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma günü olan 12 Mart tüm yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da törenlerle kutlandı.

Rehberlik Araştırma Merkezinde, Atatürk Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından tertip edilen 94. yıl dönümü anma proğramına Vali Yardımcısı Akgün Corav, Milletvekili Av. Ahmet Toptaş, İkmal ve Garnizon Komutan Vekili Alb Celalettin Zorlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, Askeri Erkan ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldı. 

Ersoy’un hayatı anlatıldı

Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Ayyıldız yaptı.Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile ilgili slayt gösterimi ile devam eden törende Mehmet Akif Ersoy’un ‘Bülbül’ adlı şiiri okul öğrencileri tarafından okundu. Şiirleriyle Mehmet Akif’e Bir Bakış adlı konuşma ise Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Rıza Güzelöz tarafından yapıldı.

Öğrencilere ödül verildi

Programın devamında ‘Pek Hazin Bir Mevlit Gecesi’ adlı şiiri okul öğrencilerinden Fatma Nur Kılınç tarafından okundu. Şiirlerin okunmasının ardından yine okul öğrencilerin ‘İstiklal Marşı ve Büyük Şair’ piyesi izleyenler tarafından coşkuyla alkışlandı.12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle İlkokul, ortaokul ve liseli öğrenciler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giden öğrencilere ödülleri Vali Yardımcısı Akgün Corav tarafından verildi.

Editör: TE Bilisim