Yerel sorunlar ele alındı! Yerel sorunlar ele alındı!

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ile Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı arasında basın üzerinden gerginlik devam ediyor.  İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu düzenlediği haftalık basın toplantısında ülke ve yerel gündemi değerlendirdi. Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sarf etmiş olduğu sözlerin ardından Başkan Mısırlıoğlu’ndan cevap geldi.

KLAVYE BAŞINDA DELİKANLILIK YAPMAYIN

Basın toplasında Milletvekili Taytak’a göndermede bulunan Başkan Mısırlıoğlu, “Klavye başında sosyal medyada delikanlılık taslayıp Gazze için savaşa hazır mesajı verenlere yol gösterdik. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in sözleri MHP'li vekilin zoruna gitmiş olacak ki, siyasetçi kimliğiyle yıllarca bu vatanın değerlerini savurmuş İçişleri Bakanlığı Meclis Başkan vekilliği yapmış olan bir hanımefendiye sözlü saldırıda bulunmuş. Milletvekilimiz Sayın Hakan Şeref Olgun gerekli cevabı verdi” dedi.

HADDİNİZ DEĞİL!

Mısırlıoğlu, “Siz milletten aldığınız vekaleti kullanıp da bu memleket için hangi icraatlar yaptınız? AKP kuklası olmaktan başka ne işe yaradınız? İşte yol buyurun gidin Gazze'ye kınalı kuzularımızı rahat bırakın. Sayın genel başkanımızın adını ağzınıza almak ona böyle saldırmak sizlerin haddine değil. Peki milliyetçiyiz diye geçinirsiniz; ama 100. yılında Cumhuriyetimizin Filistin gölgesinde kalmasına ses çıkarmaktasınız. Çünkü AK Parti güdümünde sürdürdüğünüz siyasi yaşam buna müsaade etmiyor, ses çıkaramıyor, itiraz edemiyorsunuz” diye konuştu.