Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), bu yıl ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası kapsamında faaliyet gösterdiği beş ilde çevre temizliği yaptı. OEDAŞ Afyonkarahisar İl Müdürü Cafer Demir ve gönüllü çalışanlardan oluşan ekip, Akdağ Tabiat Parkı’ndaki çöpleri topladı.

Ak Partili Afyon Belediye Meclis Üyesinin Acı Günü Ak Partili Afyon Belediye Meclis Üyesinin Acı Günü

CAFER DEMİR’DEN AÇIKLAMALAR

Etkinlik hakkında bilgi veren OEDAŞ Afyonkarahisar İl Müdürü Cafer Demir, “Çevreye karşı sorumlu bir elektrik dağıtım şirketi olarak, iklim krizinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken aynı zamanda daha yaşanabilir, temiz bir dünya hedefiyle gönüllü çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda her yıl yüzlerce fidan dikiyor, orman, göl kenarı gibi alanlarda çevre temizliği yapıyoruz. Türkiye Çevre Haftası’nda da Orman İşletme Müdürlüğü ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü iş birliği ile çevre temizliği yaptık ve 20 poşet çöp topladık. Biz çevremizi temizlemekten asla çekinmeyiz, arkadaşlarımızın hepsi bu işi gönüllü olarak yapıyor ama umudumuz bu çöplerin hiç atılmadığı, tertemiz bir Afyonkarahisar’da yaşamak” dedi.

Demir ayrıca, özellikle yaz aylarında daha sık ziyaret edilen mesire alanlarının temiz tutulmasının hem çevre temizliği için hem de yangın riskine karşı büyük önem arz ettiğine dikkat çekti.

Kaynak: SEDA CAN