Bilim ve Sanat Merkezlerimize devam eden öğrencin  hem yıl boyunca ürettikleri proje ve eserleri tanıtmak, hem de bilim ve sanatın yaygın etkisini arttırarak öğrencilerin  sosyal sorumluluk duygularını geliştirmek amacıyla Afyonkarahisar  Merkez Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi, Dinar, Sandıklı ve Bolvadin Bilim ve Sanat Merkezlerin  ortak katılımıyla Bilim ve Sanat merkezlerindeki özel yetenekli öğrencilerin farklı alanlardaki çalışmalarını daha görünür hale getirmek ve toplumsal farkındalığı geliştirmek amacıyla Zafer Kent Meydanı’nda geniş katılımlı “BİLSEM Yıl Sonu Şenliği “ düzenlendi.

Şenliğe, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nusret Koca, Şube Müdürü Ahmet Aksoy, ilimiz BİLSEM yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velilerimizin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Genel zihinsel yetenek alanında eğitim alan öğrencilerin  ürettikleri proje, patent ve faydalı modellerin tanıtımı, resim yetenek alanındaki öğrencilerimizin ürettikleri sanat çalışmaları ve müzik yetenek alanındaki öğrencilerin  sergiledikleri performanslar büyük beğeni topladı.

Emirdağ’da patpat faciası! Emirdağ’da patpat faciası!

Kaynak: Ali KÜÇÜKKARTAL