Başkan Mutluer sordu:

Promosyonlarda son durum ne?

Mutluer, yaptığı açıklamada İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile bankalar arasında imzalanan promosyon anlaşmalarının güncelliğini yitirdiğini belirterek “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halkbank arasında yapılan anlaşmayla il merkezinde görev yapan eğitim çalışanlarımıza Şubat 2022’de 8 bin 830 TL maaş promosyonu verilmiştir. Yaklaşık 1 yıl önce verilen bu ödeme miktarı şu anki ekonomik koşullarda maalesef çok komik seviyelerde kalmıştır. Bu durum derhal düzeltilmelidir” ifadelerini kullandı.

“BAŞVURUDA BULUNDUK”

Banka promosyon anlaşmalarının bir an önce güncellenmesi gerektiğini vurgulayan Hürriyetçi Eğitim Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Özkan Mutluer; yapılacak güncelleme görüşmelerinde ve çalışma komisyonlarında yer almak için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuruda bulunduklarını belirtti.

MÜCADELE EDECEĞİZ

“Şeffaflık istiyoruz” diyen Başkan Mutluer, açıklamasında, “Şeffaflık istiyoruz. Aylardır gündeme getirildiği halde neden hala ciddi bir adım atılmıyor? Temsil ettiğimiz eğitim çalışanlarımız yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgilendirme yapılmasını talep etmektedir. Bilinsin ki Hürriyetçi Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarımızın her türlü kazanımı için tüm gücümüzle mücadele etmekte kararlıyız” dedi. ODAK HABER MERKEZİ 

Editör: TE Bilisim