Doğal güzelliğiyle nam salan, piknik, mangal, kamp gibi aktivitelere ev sahipliği yapan Akdağ Tabiat Parkı'nda düğün fotoğrafı çekinmek isteyen çiftlerden bin 30 TL ücret talep edilip, ödeme yapılmadığı takdirde 8 bin TL cezası olduğu öğrenildi. Ayrıca normal turist olarak alana giden misafirlerden fotoğraf için ücret talebinde bulunulmadığı kaydedildi.

Kamuya açık alan olan Akdağ Tabiat Parkı'nda evlenecek çiftlerden fotoğraf çekimi için ücret istenilmesinin hukuksal boyutu tartışılırken hukukçular da bu konuda ikiye bölündü. Sandıklı'da bulunan Akdağ Tabiat Parkı'nda uygulanan bu tarife kamuoyunda "Köprüden geçenden 5 lira geçmeyenden 10 lira alan Deli Dumrul"  hikayesini akıllara getirdi...

Kanlıca bölgesine yapılması planlanan hastane tasarruf tedbirlerine mi takıldı? Kanlıca bölgesine yapılması planlanan hastane tasarruf tedbirlerine mi takıldı?

Evlilik arifesinde ki çiftlerin mevcut ekonomik durumlardan dolayı günümüzde evlenmek için yeteri kadar zorlandıkları bilinirken "Milli Park" statüsünde olan bu lokasyonda fotoğrafın ücrete tabi olmasının kamuoyunda da olumsuz tepkiler oluşturduğu yönünde bilgiler geldiği kaydedildi.

Kaynak: ÖZEL HABER: ALİ KÜÇÜKKARTAL