Sandıklı’da yapılan son ankette AK Parti Belediye Başkan adayı Adnan Öztaş tüm adaylar içinde üçüncü sırada çıktı.

Anket sonrasında AK Parti Milletvekili Hasan Arslan ile bir araya gelen Öztaş ve bazı AK Partililer atak yapacakları yolları aramaya başladılar.

Aslen Sandıklı’nın Kusura Beldesinden olan Milletvekili Hasan Arslan’ın kendilerine destek vermesini ve Sandıklı’da oy kullanacak olan Kusura’lıların oylarını alabilmek için strateji geliştirmesini istediler.

AK Parti Milletvekili Hasan Arslan ve Sandıklı Belediye Başkan adayı Adnan Öztaş ve AK partili bazı ilgililer, sonunda Kusura’lılara Sandıklı’daki 5 yıldızlı otelde iftar yemeği daveti verildiği taktirde bu davete katılanların oylarını AK Parti Sandıklı Belediye Başkan adayına vereceği hususunda fikir birliğine vardılar.

Sandıklı Hüdai Termal bölgesinde bulunan 5 yıldızlı Safran Otelde yarın akşam iftara Kusura’lılar davet edildiler.

5 yıldızlı oteldeki bir akşamlık iftar yemeğinin bedelinin en az bir milyon TL civarında olacağını ifade eden bazı Sandıklı’lılar ‘AK Parti nereden nereye geldi’ derken, bir başka Sandıklı’lı ‘Yaparsa AK Parti yapar diye böyle 5 yıldızlı iftar davetini kastediyorlardı demek ki’ dedi.

KUSURA’LILARA VAR DA

DİĞER SANDIKLI’LILARA YOK MU?

Sandıklı’da Kusura köyünden başka 55 köy daha olduğunu vurgulayan Sandıklı’lılar, ‘AK Parti adayı Adnan Öztaş 5 yıldızlı otele sadece Kusura’lıları davet etmiş. Diğer 55 köy halkını da 5 yıldızlı termal otelde iftar yemeğine davet edecekler mi diye merakla bekliyoruz’ dediler.

AK Parti Sandıklı Belediye Başkan Adayı Adnan Öztaş ile AK Partinin Sandıklı’lı Milletvekili Hasan Arslan’ın Kusura’lılara 5 yıldızlı termal oteldeki iftar davetini ‘5 yıldızlı rüşvet’ teklifi olarak değerlendiren Sandıklı’lar, ‘Bugüne kadar acaba hangi garibin evine misafir olup yer sofrasında onlarla iftar açmış bu ikili merak ediyoruz. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunların bu 5 yıldızlı termal oteldeki iftar yemeğini duysa sopayla döver bunları. Cumhurbaşkanı her seferinde demiyor mu, garip gureba ile onların sofrasında olun, lüks otellerde iftar yemeği yemeyin ama bunlar böyle atraksiyonlarla vatandaşa şirin görünmeye çalışıyorlar. Yemez Sandıklı halkı bu numaraları’ dediler.

Bir başka Sandıklı’lı da, ‘Bu Hasan Arslan Milletvekili olduktan sonra acaba hangi Sandıklı’lının evine gitmiş, misafir olmuş? Kimi aramış bir derdin var mı diye? Şimdi seçim zamanı gelince aklına hemşerileri geliyor. Seçim bittikten sonra yine ortalarda görünmeyecek. Yıllardır Sandıklı’dan Milletvekili çıkartamıyorduk. Hasan Arslan vekilimiz oldu diye sevinmiştik ama, O’da cılk çıktı’ dediler.

‘FATURAYI KİM ÖDEYECEK?

RÜŞVET YEMEĞİ İÇİN RÜŞVET Mİ YİYECEKSİNİZ?’

Yarın akşam Sandıklı Hüdai Termal Bölgesindeki 5 yıldızlı Safran oteldeki iftar yemeğinin bir milyon TL civarında tutması beklenen iftar yemeği faturasının kesilip kesilmeyeceği, fatura kesilirse bunun göstermelik bir bedel olup olmayacağı ve tam fiyattan fatura kesildiği takdirde de bu faturanın kim veya kimler tarafından ne karşılığı ödeneceği konusu Sandıklı’da konuşuluyor.

Sandıklı’da bir vatandaş, ‘Bu iftar daveti açıkça rüşvet yemeğidir. İftar çadırında veya uygun bir yerde mütevazi bir şekilde verilse bu iftar kimse bir şey demezdi. Ama 5 yıldızlı otelde böyle iftar olur mu? Hani hep karşıydı bunlar bu tür şatafata falan. Demek ki hepsi lafta imiş. Şimdi gelelim asıl soruya. Bu açıkça seçmene rüşvet kokan iftar davetinin bedeli için bu iftarı verenler rüşvet mi alacaklar, yoksa kendi ceplerinden mi ödeyecekler? Kendi ceplerinden ödeyecekler ise bunu tüm kamuoyuna ödeme makbuzu ile ispat etmelidirler’ dediler.

Afyon Emniyetine tam puan! Afyon Emniyetine tam puan!