Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Kongresi Başkan Adaylarından Büşra Dişcioğlu Merkez İlçe Kongresinde söz alarak, “Anadolu’nun tüm renklerini bir araya getiren, özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir diyen, dünya tarihinin en büyük devrimcilerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan partideyiz. Sizler her biriniz bu ülkenin geleceği için bedel ödemiş ve bedel ödemeye devam eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin kahramanlarısınız. Partimizi iktidara taşımak için, aydınlık bir gelecek için çok mücadele ettiniz. “

Yurdunuseven rahmetle andı Yurdunuseven rahmetle andı

SABAHA KADAR SÜRDÜ AMA DEĞDİ

Bir oyun bile hüsran olmaması için sandığa sahip çıktıklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına aday olan Büşra Dişcioğlu, “Ülkenin geleceğini tek bir adama tek bir akıla teslim etmek yanlış dedik, tek adam rejimini doğurur dedik, 2017 Referandumunda Parlamenter Sistemi korumak için sokaklardaydık; demokrasiye halkın iradesine sahip çıkabilmek için 2018 genel seçimlerinde sandıkların başındaydık; 2019 yerel seçimlerinde de baharı getireceğimize inandık, sokağa çıktık, bir oyun bile hüsran olmaması için sandığa sahip çıktık, sabaha kadar sürdü ama değdi” dedi.

AVUKAT DESTEĞİ İÇİN ÇALIŞTIK

Mahalle mahalle gezip dinlediklerini ve anlattıklarını söyleyen Dişcioğlu, “Biz o günden beri sokaktayız; bu son seçim, kaybetme lüksümüz yok dediğimiz 2023 seçimlerini kaybettiğimiz o geceye kadar durmadan yılmadan mahalle mahalle gezdik, dinledik, anlattık; seçim günü yaklaştıkça uyuduğumuz saatler azaldı, yemek yiyebildiğimiz öğünler dahi azaldı, hayatımızdaki öncelikler tamamen değişti; CHP için bir oy daha, genel başkanımızı Cumhurbaşkanı yapabilmek için bir oy daha, sandıktaki oya sahip çıkabilmek için de bir gönüllü daha, bir avukat daha diyerek geçirdik. Gündüz halkımızdan oy istedik, küskün seçmeni sandığa gitmesi için ikna ettik; gece de Afyonkarahisar’da sandık güvenliğinin sağlanması için sahadaki okul sorumlularımızın, müşahitlerimizin ihtiyaç duyduğu avukat desteği için çalıştık” diye konuştu.

ATATÜRK’ÜN EMANETİ VAR

Dişcioğlu, “O gece, seçim gecesi kendimizi kutlamaya hazırlamışken dışarıda ki silah ve konvoy sesleri yüreğimizi yaktı geçti… Ertesi gün ayağa kalktık ve yine buradaydık, yuvamızda… Çünkü bizim yüreğimizde bitmeyen bir mücadele ruhu var, bugün burada olmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti var. Seçimi kaybettik ama buradayız, partimizin çatısı altında; bu ülkenin aydınlık geleceği için, güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz. Ve biz kaybettiğimiz bu seçimin ardından istiyoruz ki partimiz de bizim arkamızda dursun, yöneticiler sorumluluk alsın, partiliyi, partinin emekçilerini dinlesin, sesine kulak versin.”

KARDEŞÇE YAŞAMANIN PEŞİNDEYİZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin emektar evlatları olduklarını söyleyen Dişcioğlu, “Seçim yenilgisinin irdelenmesi gerektiğini dile getirerek, “Şimdi biz bu yenilgiyi konuşmayacak mıyız, sorumluluk alınmalı demeyecek miyiz, bu süreçte gördüğümüz şu hatalar vardı ve bu hatalar yenilgiyi de beraberinde getirdi demeyecek miyiz? Biz hataları kongrelerde konuşmayacağız da nerede konuşacağız, kendimizi kongrelerde ifade etmeyeceğiz de nerede edeceğiz? Biz hepimiz Cumhuriyet Halk Partili değil miyiz, bu partinin emektar evlatları değil miyiz, bir Cumhuriyet Halk Partilinin başka bir partilisinin bağlılığından şüphe etmesi mümkün müdür, sadece fikirlerini açık yüreklilikle söylediği için ötekileştirmek, tehditler savurmak göz dağı vermek CHP’nin kültüründe yoktur. Biz kardeşçe yaşamanın peşindeyiz. Sağcısıyla solcusuyla, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, kürdüyle gürcüsüyle çerkeziyle, alevisiyle sünnisiyle bir bütünüz. Biz Türkiye'nin temsiliyiz. Biz farklı düşünceden güç alan bir partiyiz, farklılıklarımız, biat etmememiz, takiye kültürüne karşı durmamızdır bizi bizi yapan” dedi.  FADİME ÖZKARAN