Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 15 Mayıs’ta Portekiz’in Braga şehrinde düzenlenen törende, bir dünya markası hâline gelen Sıfır Atık projesine Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) tarafından verilen ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’ye takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak aynı duruşumuzu devam ettireceğiz! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak aynı duruşumuzu devam ettireceğiz!

Tüm Gücümüz

DÜNYA ORTAK EVİMİZ

Bakan Mehmet Özhaseki, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hanımefendi'nin himayelerinde bir dünya markası hâline gelen Sıfır Atık Hareketine, Akdeniz Parlamenter Asamblesi tarafından verilen ödülü Portekiz'de teslim almıştık. Bugün de Akdeniz Parlamenter Asamblesi Sıfır Atık Ödülü'nü, Sıfır Atık’ı himaye eden Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi'ye takdim ettik. ‘Dünya Ortak Evimiz’ şiarıyla evlatlarımıza daha temiz ve daha sağlıklı bir dünya bırakabilmek için Sıfır Atık başta olmak üzere çevre projelerimizle, tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kaynak: GAMZE KOÇAK