Resmi olmayan sonuçlara göre bu kez 81 ilin 11'ini kadınlar yönetecek.

Gaziantep'te büyükşehir belediye başkanlığı yarışını AK Parti Adayı Fatma Şahin önde bitirdi. İki dönem Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten Şahin, tekrar en çok oy alan aday oldu.

Trakya'da iki CHP'li aday Candan Yüceer Tekirdağ'da, Filiz Gencan Akın Edirne'de oyları topladı.

Aydın’da CHP'li Özlem Çerçioğlu yüzde 50'nin üzerinde oy aldı. Çerçioğlu da böylece belediye başkanlığında 3'üncü dönemine adım attı.

Yılmaz Büyükerşen’in varisi olarak gösterdiği CHP'li Ayşe Ünlüce Eskişehir'de yarışı önde götüren isim.

Çetinaktı mazbatasını aldı! Çetinaktı mazbatasını aldı!

Bilecik'te yarışı önde bitiren isim ise Melek Mızrak Subaşı oldu. DEM Parti'den Diyarbakır'da Ayşe Serra Bucak Küçük, Siirt’te Sofya Alağaş, Batman’da Gülüstan Sönük, Ağrı da ise Hazal Aras rakiplerinin önünde yer alıyor.

Afyonkarahisar'da CHP'nin kentte uzun yıllardır aradığı başarıyı kazandıran isim Burcu Köksal oldu. Köksal, seçim sürecinde DEM Partiye yönelik söylemleri ile parti içi ve parti dışında çok konuşulan isimlerden biri olmuştu.

Burcu Köksal’ın Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilmesinin ardından valisi ve belediye başkanı kadın olan ilk ve tek il Afyonkarahisar oldu. CHP’nin adayı Burcu Köksal’ın 74 yıl sonra Afyonkarahisar’da seçim kazanması ile birlikte Türkiye’de bir ilk daha yaşandı. Artık Afyonkarahisar’ı iki kadın yönetecek. Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın nasıl bir çalışma sergileyeceği şimdiden merak konusu oldu.

ODAK’a konuşan bazı Afyonkarahisarlı vatandaşlar, “Valimiz Kübra hanım ve Belediye Başkanımız Burcu Köksal birlikte çalışma yaparlarsa bu şehir çiçek gibi olur. Kadın gözü farklıdır. Kadınlar ince düşünür, ayrıntılı düşünür. İnşallah birlikte güzel işler yaparlar” dediler.