Bolvadin’de değişim rüzgarlarını henüz aday adaylığı döneminde estirmeye başlayan AK Parti Bolvadin Belediye Başkan Aday Adayı Halil Uysal, sahaya erken inmenin avantajının yanı sıra yapacaklarını sosyal medya aracılığıyla duyurmaya başladı.

Belediye Başkanı Sarı, "Her Gün Yanınızdayız!" Belediye Başkanı Sarı, "Her Gün Yanınızdayız!"

Yatırım alma ve potansiyeline ulaşma kategorilerinde diğer ilçelerin gerisinde kaldığı düşünülen Bolvadin için fizibilite çalışmasının bittiği öğrenilen Uysal’ın vatandaşa vaatlerini birer birer açıkladığı öğrenildi. AK Parti İlçe teşkilatının en alt kademelerinden itibaren çeşitli görevleri yürüten Başkan A. Adayı Uysal için kamuoyunun “Bizden birisi” yorumları yapması ve yine Bolvadin kamuoyunda ithal aday algısını kırabilecek tek aday olarak ortaya çıkması Uysal’ın avantajları arasında olduğu kaydedildi.

BOLVADİN İTHAL ADAY İSTEMİYOR

Yakın siyasi tarihi incelendiği zaman Bolvadin’e dışarıdan getirilerek aday gösterilen belediye başkanlarının Bolvadin’in ruhuna inemedikleri noktasında yaygın bir kanının hakim olduğu ifade edilirken dönem dönem bu duruma Bolvadin seçmeninin kırmızı kart göstererek tepki gösterildiği biliniyordu.

Merhum Bolvadin Belediye Başkanı Mehmet Koçum’un seçildiği dönemde de kamuoyu tarafından benzer bir tepki gösterilerek Koçum ciddi bir oy farkıyla ipi göğüsleyen isim olmuştu.

KULİSLERDE ÖZTÜRK İSMİ GEÇİYOR AMA…

Kulis bilgilerine göre Bolvadin ile ilgili adı geçen bir diğer isim olarak geçtiğimiz mayıs ayında yapılan genel seçimlerde AK Parti’nin 5. sıra Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Hakkı Öztürk’ün konuşulduğu öğrenildi. Bir grup ilçe yöneticisinin Hakkı Öztürk’e aday olması yönünde ikna çabalarının olmasına karşın kamuoyundaki ithal aday algısından alacakları tepkiden çekindikleri de kulis bilgisi olarak iddialar arasında yerini aldı. FADİME ÖZKARAN