Emirdağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi genelinde yapılan denetimler kapsamında vatandaşlardan para dilenen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınan şahıslara karşı denetim yaptı. Denetimlerde çoğu kadın ve çocuklardan oluşan dilenciler Zabıta Müdürlüğüne getirildi.  Yapılan operasyonlarda alınan ve vatandaşların iyi niyetini suiistimal ettiği tespit edilen dilencilerin üst aramasında çıkan paralar tutanaklarla tespit edildi.

0C1B7Dfc 99C7 4639 B3B2 664Ab6E3Fcfd

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın rahatsız edilmemesi ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamak için zabıta ekiplerimiz sürekli olarak denetimlerini sürdürecektir. Halkımızdan gelen şikâyetleri değerlendirerek, bu tür olumsuzluklara karşı etkin bir mücadele veriyoruz. Emirdağ’ın huzurunu bozan hiçbir duruma müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

8B8F96Bb Dc8D 4Fd9 84B3 A7E3Dff8Eda2

Koyuncu işyeri açılışına katıldı! Koyuncu işyeri açılışına katıldı!

Başkan Koyuncu, dilencilikle mücadelede vatandaşların da desteğinin önemli olduğunu belirterek, “Dilencilikle ilgili şikâyetlerini belediyemizin çağrı merkezine veya zabıta birimlerine bildiren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hep birlikte daha huzurlu ve güvenli bir Emirdağ için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

7829Ca6C 2558 453C 99E5 40D699Db6A84

Emirdağ Belediyesi tarafından, dilencilikle mücadele çalışmalarının, toplumun huzur ve refahını koruma amacı taşıdığı ve bu tür faaliyetlerin Emirdağ genelinde düzenli olarak sürdürüleceği bildirilerek toplum düzenini bozan her türlü yasa dışı faaliyete karşı kararlılıkla mücadele edileceği vurgulandı.

Kaynak: FATMA SEDA CAN