Afyonkarahisar Tınaztepe Spor Salonu'nda düzenlenen Yarıyıl Badminton Turnuvası, 6 farklı kategoride toplamda 63 sporcunun katılımıyla sona erdi. Dereceye giren sporculara madalyaları, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen tarafından takdim edildi.

ismail hakkı kasapoğlu

Turnuvaya ilişkin konuşan İl Müdürü Kasapoğlu, badminton branşına olan ilginin oldukça yüksek olduğunu ifade etti. Badmintonun popülerliğinin artmasıyla birlikte gençlerin ve yetişkinlerin bu spor dalına olan ilgisinin arttığını belirten Kasapoğlu, ilerleyen dönemlerde daha büyük organizasyonlar ve daha fazla katılımcıyla gerçekleştirilecek turnuvaların planlandığını da sözlerine ekledi.

spor

Yapılan turnuva ile sporcuların yeteneklerini sergileme ve rekabet etme fırsatı bulduğunu belirten İl Müdürü Kasapoğlu, badmintonun fiziksel aktiviteye olan katkıları, refleksleri geliştirme ve sosyal etkileşimi arttırma gibi birçok avantajını da vurguladı.

spor

Bu tür spor etkinliklerinin gençlerin sağlıklı yaşam tarzı ve spor alışkanlıklarının gelişmesine katkı sağladığının altını çizen Kasapoğlu, badmintonun her yaş ve seviyeden sporcu için uygun bir seçenek olduğunu dile getirdi.

spor

spor

Son olarak, turnuvanın başarıyla tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan İl Müdürü Kasapoğlu, badminton branşında daha fazla sporcu yetiştirme ve başarılar elde etme hedeflerinin olduğunu belirtti.

Dereceye giren sporcular:

KÜÇÜK ERKEKLER                                                                                                                    

1:RAMAZAN YILMAZ                                                                                                                  

2:MEVLÜT SEMİH ERGÜRBÜZ                                                                                                 

3:KADİR MEYDAN                                                                                                                        

3:SAMET BERK YILMAZ                                                                                                              

KÜÇÜK KIZLAR

1:ELİF NİSA YILANCI 

2:ELİF SERT

3:HAVVANAZ AKSOY 

3:ZEYNEP KAÇAR 

YILDIZ ERKEK                                                                                                                       

1:BEKİR YEŞİLOVA                                                                                                              

2:MUSTAFA KIRŞAN                                                                                      

3:UMUT EFE YAVUZ                                                                                                                 

3:YİĞİT KORKMAZ                                                                                                             

YILDIZ KIZLAR

1:CEYLİN ÇELİK

2:NERİMAN YILANCI       

3:ELİF ŞENOL

3:FİRUZE ARSLAN

Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası

GENÇ ERKEK                                                                                                                     

1:ALİ AYDOĞAN                                                                                               

2:EMİRHAN PORTAKAL                                                                                             

3:BEDİRHAN FİDAN                                                                                                               

3:HAKTAN AVCI                                                                                                             

GENÇ KIZLAR 

1:BETÜL BEYZA KILIÇ

2:ELİF YAĞIZ

3:YAĞMUR ERZİNCANLI

3:ZEYNEP İNAN

Kaynak: FADİME ÖZKARAN