Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in tensipleri ile Belediye, Zabıta ekipleri için 2 yeni elektrikli araç daha aldı. Ekipler şehir içindeki ana, ara caddelerde ve yayalaştırılmış alanlar ile dar sokaklarda denetimlerini elektrikli 4 "mini" araçla yapacak. Envanterine elektrikli zabıta araçlarını da ekleyen Afyon Belediyesi, yenilikçi hizmet çeşitliliğini artırıyor.

"HEM ZAMANDAN HEM MALİYETLERDEN TASARRUF"

Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan Zabıta Müdürü Taner Çelik, Zeybek Başkan'a teşekkürde bulunurken araçlarla ilgili de bilgiler paylaştı. Çelik, "Öncelikle her zaman yanımızda olan varlığı ile onur gurur duyduğumuz gücünü bizden hiçbir zaman esirgemeye, bize özgüven aşılayan Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Teşkilatımızın gerek araç-gereç konusunda gerek teknoloji anlamında gerekse personel konusunda her zaman yanında oldu, desteklerini esirgemedi. Hem tasarruf anlamında hem de hizmette kolaylık sağlayan iki yeni aracı daha tahsis etti. Hem filomuzu güçlendirdik hem sahada varlığımızı güçlendirdik. 50'şer kilometre menzile sahip bu araçların 5 TL gibi bir tüketimi var. Çok değil bir haftada 10-15 TL karşılığında giderimiz oluyor. Bu maliyet de kendi kendine amorti ediyor" diye konuştu.

TEMİZ ENERJİ, HIZLI MÜDAHALE

Zabıtamızın hareket kabiliyetini artırmak için yeni elektrikli araçların alındığını belirten Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise hayırlı olmasını temenni ederek; "Zabıta ekiplerimiz ile birlikte bize gelen talepleri anında yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizim elimiz ayağımız Zabıta Teşkilatı, halkımıza karşı yürüyen ayağımız tutan elimiz mesafesinde.  Vatandaşlarımızla birebir her daim sıcak temas halinde olan bir teşkilatımız. Zabıta Müdürümüz Taner Bey'den gelen talep doğrultusunda "elektrikli araç alabilir miyiz" dediğinde "hay hay" dedik. Çünkü dar sokaklar ve anında müdahale gerektiren yerler vardı. Hem yakıt tasarrufundan hem temiz enerji olduğu için daha önce elektrikli iki tane almıştık iki tane daha alarak elektrikli araç sayımızı 4'e çıkardık. Arkadaşlarıma kazasız belasız hizmet etmelerini güle güle kullanmalarını temenni ediyorum. Allah, hayırlı hizmetler yapmak nasip etsin" ifadelerini kullandı. ODAK HABER MERKEZİ 

Editör: TE Bilisim