Kemerkaya Köyü'nde bayrağımıza sahip çıkıldı! Kemerkaya Köyü'nde bayrağımıza sahip çıkıldı!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Atatürk’ün önderliğinde gençlerle kazandığımız bu toprakları yine Cumhuriyetin ikinci yüzyılında gençlerle lider ülke konumuna getireceklerini kaybetti.

Ecdat canlarını vatan için siper ederek, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurduğu Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet etmiştir diyen Milletvekili Yurdunuseven “Bu değerli emaneti korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak adına görev ve sorumluluk almaktan asla kaçınmamalıyız. Samsun'da başlayan bağımsızlık yürüyüşümüz, aziz milletimizin azim ve gayretleriyle hedefine ulaşmış, istiklal mücadelemiz zaferle sonuçlanmış, eşsiz bir mücadele sonunda, Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, siz geleceğimiz olan gençlerimize emanettir. Bu emaneti korumak, daha da yüceltmek, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için sizlere büyük görev düşmektedir. Siz değerli gençlerimizin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, özgüvenli bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Sizlere güveniyoruz, sizleri seviyoruz, geleceğimizin teminatı siz gençlersiniz” dedi.

“Gelecek yine gençlerimizin omuzlarında”

Yurdunuseven, “15 Temmuz Hain darbe girişiminde gençlerimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan bu aziz vatanımızı sokaklara inip tanklara göğsünü siper ederek nasıl savunduğunu hep birlikte tüm dünyaya gösterdik. Ecdadımızın emanet ettiği gelecek yine gençlerimizin omuzlarında yükselecek. 15 yaşında vatan müdafaası için seve seve şehit olan ecdadımıza yaraşır bir şekilde ikinci yüzyılda da ülkemizi teknolojiden üretime kadar bir çok alanda lider ülke konumuna gençlerimizle birlikte getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Kaynak: GAMZE KOÇAK