Kortejin ardından AFSÜ Tören Alanındaki öğrenci kulüp ve toplulukları ile paydaş kurumların stantlarını ziyaret eden Prof. Dr. Okumuş, stant görevlisi öğrencilerle faaliyetleri hakkında sohbet etti. Daha sonra etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ’nün kuruluş yıl dönümünü, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919’un 105. yılında yurt genelinde düzenlenen “Gençlik Haftası” programları ile aynı tarihlerde kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

N2 A3035

Alandaki öğrencilere “Sizler bu ülkenin göz bebeğisiniz. Sizler bizim geleceğimizsiniz.” diye hitap eden Prof. Dr. Okumuş, ülkemizin ve AFSÜ’nün öğrenciler için her tür imkânı seferber ettiğini dile getirdi.

N2 A3045

AFSÜ GençFest 2024 Yeni Bir Şevk, Yeni Bir Heyecan Kazanmanız İçin Düzenlendi

N2 A3084

Prof. Dr. Okumuş şöyle konuştu: “Dolu dolu bir içeriğe sahip olan AFSÜ GençFest 2024 ile akademik yılın yorgunluğunu atmanızı ve önümüzdeki yıl için enerji toplamanızı; bu sene mezun olarak kariyer yolculuğuna adım atacak arkadaşlarımızın da hoş anılar biriktireceği bir etkinlik yaşamasını diliyorum. Üniversiteler bilgi üreten ve aktaran kurumlar olmanın yanı sıra öğrencilerini ve toplumu sosyal ve kültürel açıdan da geliştiren kurumlardır. Bu etkinlik de siz AFSÜ’lü gençlerimize ve üniversitemizin kıymetli akademik ve idari personeline yeni bir şevk, yeni bir heyecan kazandırmak amacıyla düzenlenmiştir. AFSÜ GençFest 2024’ün hayata geçirilmesinde emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Özellikle, giderek daha da güzelleşen nitelikli etkinlikleriyle gün geçtikçe kendini geliştiren öğrenci kulüp ve topluluklarımızın girişimci üyelerini ve danışmanlarını tebrik etmek istiyorum. Yine, bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde iş birlikleri ile önemli desteklerde bulunan paydaş kurumlara ve sponsor firmalara da şükranlarımı sunuyorum.”

N2 A3050

AFSÜ GençFest 2024’ün ilk gününde DJ Emre Karakurt ve Perküsyon Show ile akşam saatlerinde Mary Jane Grubunun konseri yapıldı. Konseri izleyen Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, grup üyelerine teşekkür ederek solist Eslem Kozpınar’a hediye takdim etti.

N2 A3120

40 hatimli 40 kazan aşure! 40 hatimli 40 kazan aşure!

Zafer Sağlık Külliyesi, AFSÜ GençFest 2024 ile hafta boyunca öğrenci kulüp ve toplulukların stantları başta olmak üzere paydaş kurumların da desteğiyle birçok aktiviteye, eğlenceye ve konserlere ev sahipliği yaptı.

N2 A3178N2 A3665N2 A3651

Kaynak: GAMZE KOÇAK