Sağlık için pedal çevirdiler

Türkiye Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde 16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla başlatılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın destekleriyle “Bisikletle Özgürlüğe Açılan Yol” sloganı ile İlçe genelinde bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi

Sağlık için pedal çevirdiler
Sağlık için pedal çevirdiler Admin
Bu içerik 106 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!
Dinar Belediyesi, Dinar Bisiklet Grubu ve Dinar Doğa Sporları grubu üyeleri Belediye Hizmet Binası önünden başlayarak şehir içi turu sonrası Belediye Suçıkan Park Dinlenme tesislerine kadar bisiklet turu gerçekleştirdi.
İlçe Kaymakamı Kemal Duru ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlara eşlik etti.
 
“ ETKİNLİKTE FORMA HEDİYESİ VE YEMEK İKRAMI YAPILDI”
 
Dinar Belediyesi tarafından “Özgürlüğe Açılan Yol” sloganı kapsamında gerçekleştirilen Bisiklet Sürme etkinliğine katılan vatandaşlara forma hediye edilerek, belediye Suçıkan Park Tesislerinde yemek ikramı yapıldı.
İlçe Kaymakamı Kemal Duru ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı etkinliğe katılan vatandaşlara teşekkür etmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.
 
"SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR"
 
Avrupa Hareketlilik Haftasının önemine dikkat çeken Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, “İnsanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek çok güzel bir davranıştır. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bizler belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi için böylesi güzel etkinlikleri önemsiyoruz. Bu haftanın amacı; güvenli ulaşım, sağlıklı ulaşım, egzoz salınımıyla ilgili en asgari çevreye zarar verecek araçların kullanımı, mümkünse bisiklet kullanımı ve yaya olarak ulaşımın devam ettirilmesi amaçlanmaktadır. Yani insanları obeziteden kurtarıp hareket ettirme amacıyla gerçekleştirilen bir haftadır Avrupa Hareketlilik Haftası. Bu vesileyle etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
“KATILIMCILARDAN TEŞEKKÜR”
 
Bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlar; Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Belediye destekleriyle gerçekleştirilen bisiklet sürme etkinliği ile ilgili Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya vermiş olduğu destek ve hediye dolayısıyla teşekkür ettiler. ODAK HABER MERKEZİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
67Mehmet Kandemir ve 66 diğer kişi
 
 
1 Paylaşım
 
Beğen
 
 
 
Yorum Yap
 
 
Paylaş
 
 
#dinar #odakgazetesi #nihatsarı #kemalduru #avrupahareketlilikhaftası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyonspor Sivas yolunda...
Afyonspor Sivas yolunda...
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret
Diş hekiminden Bilici’ye ziyaret