Kollektif çalışma başarı getirir

İl Tanıtım Geliştirme Kurulu Çalışması ve 16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar Kongresi İstişare Toplantısı, Vali Vekili Uğur Kolsuz'un Başkanlığında sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi

Kollektif çalışma başarı getirir
Kollektif çalışma başarı getirir Admin
Bu içerik 131 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

8-10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan 16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ile ilgili bilgilendirmesi,  turizm sektörünün fuara katılım sağlanması, B2B (ikili görüşme) planlaması ve ulusal basında duyurunun yapılması ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından İlimize yurt dışından getirilen basın mensuplarının tanıtım çalışmaları ile ilgili bilgilendirmeden oluşan gündem maddeleri üzerinde istişare toplantısı yapıldı.

GİRİŞİMLERDE BULUNULACAK

Vali Vekili Uğur Kolsuz ilimizde yapılan turizm tanıtım çalışmaları ile Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi işbirliğinde turizm sektörünün katılımıyla gerçekleştirilecek olan İzmir fuarı üzerinde değerlendirmede bulundu. Kolsuz, İlin tanıtımında Valilik, Belediye, kamu kurum ve kuruluşları ve turizm sektörünün birlikte kollektif hareket etmesinde başarı getireceğini belirterek İl olarak yurt içi ve yurt dışında düzenlenecek olan turizm tanıtım fuarlarına katılım sağlanmasının önemi üzerinde durdu.Afyonkarahisar'ın uluslararası arenada turizm sektöründeki rekabet edebilirliğini artırabilmek için yurt dışında düzenlenen fuarlarda turizm sektörü ile birlikte daha çok yer alması gerektiğini söyleyen Kolsuz, bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde girişimde bulunacaklarını belirtti.

GEREKLİ HAZIRLIKLAR YAPILDI.

Afyonkarahisar Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü İhsan Akar, fuar standı ve fuarda yapılacak etkinlikler hakkında sunum yaptı.  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı işbirliğinde yapılan yurtdışından tanıtım amacıyla ilimize getirilen basın yayın kuruluşlarının temsilcilerinin İlimiz ile ilgili Ülkelerinde yaptığı tanıtımlarla ilgili ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Afyonkarahisar turizmine desteği konusunda bilgilendirme yaptı. Ayrıca B2B görüşmelerinin planlanarak turizm sektörünün yurt dışı turizm firmaları ile ticari işbirliği kurulmasında fuarda etkin yer alınması gereğine vurgu yaptı. Sektörün bu konuda hassas davranmasını istedi.Toplantıya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyeleri,  Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi,  Zafer Kalkınma Ajansı,  konaklama tesisleri ve yeme-içme tesislerinin genel müdürleri ve konak işletmecileri katılım sağladı.

TEMSİLCİLERİN GÖRÜŞLERİ ALINDI

Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş Turizm Fakültesi öğrencileri ile birlikte fuarda olacaklarını belirtti.Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Kültür ve  Spor Dairesi Başkanı Filiz Özden Yılmaz  sağlık turizmi kontsepti ile Afyonkarahisar standında yer alacaklarını;Budan Oteli’nin yeni sahibi ve Genel Müdürü Kaan Bayhan, windom oteller grubunun Afyonkarahisar'da yer alacağının müjdesini verdi. Afyonkarahisar Valiliği EHTTA  irtibat temsilcisi Özge Öztürk Demirayak  Fuar'da düzenlenecek olan Sağlık Turizmi konulu panele Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği başkan vekili MarkosDanas’ın 09 Aralık 2022 tarihindeki katılım sağlayacağını; Akrones Otel Genel Müdürü  Ünal Özgen ve  Otel Genel Müdürleri  fuarda birer temsilcileri ile birlikte yer alarak destek vereceklerini;Taşhan İşletmecisi İhsan Soysal  Taşhan'da bulunan zanaatkarlarla birlikte fuarda yer alacaklarını belirtti. ODAK HABER MERKEZİ

#odakgazetesi #afyon #ugurkolsuz #afyonvaliliği #izmir #afyonbelediyesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
“Kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz”
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü
Bugün yüreğinde engel tanımayanların günü