Deneyimlerini anlattı

AFSÜ Bolvadin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) öğrencileri çevrim içi işlenen Girişimcilik dersinde iş kadınları ile buluştu. Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) yöneticileri, AFSÜ Bolvadin SHMYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı öğrencilerinin Girişimcilik dersinde, çalışma deneyimlerini anlattı.

Deneyimlerini anlattı
Deneyimlerini anlattı Admin
Bu içerik 53 kez okundu.

Öğr. Gör. Murat Şen’in koordinatörlüğünde işlenen açık derse, AFİKAD Başkanı Samiye Hancıoğlu, Başkan Yardımcısı Emine Şapçı, Yönetim Kurulu Üyeleri Sibel Şemşimoğlu, Şükriye Nizamoğlu, Nimet Can Balkan, Huriye Mazi, Ayşe Kocaçay, Yasemin Bor ve Selime Sömer Balkan katıldı.AFİKAD yöneticileri, Öğr. Gör. Şen’in tarih boyunca Türklerde ve Anadolu’da kadınların toplumsal ve ekonomik üretim süreçlerine katılımı konusunda verdiği bilgilerle başlayan açık derste, ilham verici girişimcilik ve başarı hikâyelerini öğrencilerle paylaştı.

SOSYAL PROJELERİ PAYLAŞTI

İş kadınları, söyleşi formatında gerçekleştirilen derste, AB tarafından desteklenen Dreamy m-learning, Anne Çocuk İşbaşında El Ele ve Sabancı Vakfı tarafından desteklenen Gücümün Farkındayım-İşimin Başındayım adlı sosyal projelerinin çıktıları hakkında da bilgi verdi.Girişimcilik dersinde işlenecek konunun kadın girişimciliği olması ve dersi alan öğrencilerin önemli kısmının kız öğrencilerden oluşması sebebiyle kadın girişimcilerin kurduğu bir sivil toplum kuruluşunun yöneticilerini derse davet ettiklerini belirten Öğr. Gör. Şen, yaklaşık üç saat süren dersin, spesifik girişimcilik örneklerinin tartışılacağı yeni bir etkinliğin düzenlenmesi yönündeki ortak temenninin dile getirilmesi ile son bulduğunu kaydetti.

>>Gamze Koçak

AFİKAD AFSÜ Bolvadin Sağlık Hizmetleri Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği SHMYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi