Ak Parti’den Whatsapp İle İlgili Kritik Açıklama Geldi

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik Whatsapp’ın son durumu ve gizlilik sözleşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu

Ak Parti’den Whatsapp İle İlgili Kritik Açıklama Geldi
Ak Parti’den Whatsapp İle İlgili Kritik Açıklama Geldi Admin
Bu içerik 54 kez okundu.

 Ömer Çelik Whatsapp başta olmak üzere Türkiye’de kullanılan birçok uygulamanın Türkiye Cumhuriyeti’nin yasalarına uygun olarak ve vatandaşların verilerinin gizliliğine saygı duyarak işletilmesi gerektiğini belirtti. Birçok sosyal medya platformunun çoğu konuda gerçek dışı bir tavır sergilediğini belirten Çelik, sosyal medya platformları ile ilgili gelecek günlerde düzenlemenin hayata geçirileceğini duyurdu.

“EGEMENLİĞİMİZİ HER ALANDA KORUMAMIZ GEREKİYOR”

 Whatsapp’ın açıkladığı sözleşme şartları nedeniyle duyduğu büyük rahatsızlığı dile getiren Çelik, bu konunun mutlaka halledilmesi gerektiğinin ve hiçbir Türk vatandaşının mağdur olmasına izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

Ömer Çelik; “Datalarımızın kiminle paylaşıldığı meselesi bir milli egemenlik meselesidir. Siber alanda da egemenliğimizi korumamız gerekiyor. Kimse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının verilerini onların rızası olmadan başkasıyla paylaşamaz. Bununla ilgili hukuki düzenleme yapılacaktır. Bu insan hakları sorunudur. Bu olaylar ile ilgili görevli arkadaşlarımızın çalışmaları sürüyor” şeklinde konuştu.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Ömer Çelik Ak Parti Whatsapp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedbirler görüşüldü
Tedbirler görüşüldü
Şehidimizi cennete uğurladı
Şehidimizi cennete uğurladı