AFYON GELİŞİME KOŞUYOR

Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyon Gün FM işbirliğinde düzenlenen Şehir Saati programına Belediye Gastronomi, Proje ve Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Dr. Fatih Bıyıklı konuk oldu

AFYON GELİŞİME KOŞUYOR
AFYON GELİŞİME KOŞUYOR Admin
Bu içerik 30 kez okundu.

Belediyenin desteklenen güncel projeleri hakkında bilgiler veren Fatih Bıyıklı, “SOGEP kapsamında Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi, TAGDEP kapsamında Gastronomi Sokağı Projesi ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen Ulusal Sıfır Atık Projesini Destekleme ve Afyonkarahisarda Gıda Atığı Yönetimini Geliştirme Projesi desteklenen güncel projelerimiz” diyerek değerlendirmede bulundu.

BAŞVURU AŞAMASINDA 2 PROJE VAR

Başvuru aşamasında olan projelere değinen Fatih Bıyıklı bazı önemli açıklamalarda bulundu. Belediye’nin aktif olarak çalıştığını ve şehrin kalkınması için projeler üretildiğini belirten Bıyıklı:  “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Avrupa Birliği İklim Değişikliği Hibe Programına 2 projeyle başvurumuzu yaptık. Uydukent yağmur altyapısının geliştirilmesi ve su baskınlarının önlenmesi projesi ve Afyonkarahisar’ın güneş enerjisi potansiyelinin geliştirilmesi projesi. Bunları da hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

ÖĞRENEN ŞEHİRLER AĞI BAŞVURUSU BAŞARIYLA SONUÇLANDI

“Öğrenen Şehirler Ağı başvurumuz başarıyla sonuçlandı” diyen Bıyıklı, “Türkiye’de öğrenen şehirler olan Eskişehir, Konya, Hatay ile birlikte 2020 yılında Afyonkarahisar, Balıkesir ve İzmir olarak katılım gösterdik ve Türkiye’deki 6 öğrenen şehirden birisi olduk. Gastronomi Evi bahar ayıyla hizmete açılacak. Tanıtım faaliyetlerimiz devam ediyor. GastroAfyon isimli sosyal medya adreslerimiz aracılığıyla Afyonkarahisarımızın yerel lezzetlerini takipçilerimize tanıtıyoruz. Belli aralıklarla içerik oluşturuyoruz. Videolar çekiyoruz” şeklinde konuştu.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

Gün FM Dr. Fatih Bıyıklı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Oğluyla aynı kaderi paylaştı
Oğluyla aynı kaderi paylaştı