EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile Bakanlık merkez binasında görüşmelerde bulundu

EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ
EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ Admin
Bu içerik 19 kez okundu.

Karabağ'ın yeniden inşası konusunda eğitimin ne denli kritik bir önemde olduklarını dile getiren Ziya Selçuk , eğitim çalışmalarının geliştirilmesi noktasında büyük bir çabanın içinde olacaklarını belirtti.  Selçuk, "Türkiye-Azerbaycan Mesleki Eğitim Kurumu ile mesleki eğitim alanında ülkemizin tecrübelerini Azerbaycanlı kardeşlerimizle paylaşacağız" dedi. Bakan Ziya Selçuk, Türkiye-Azerbaycan 9. Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı kapsamında Başbakan Ali Asadov Başkanlığındaki Azerbaycan heyetinin Türkiye'yi ziyaretinden onur duyduklarını sözlerine ekledi.  Görüşmede, Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ise "Zaferin ardından Türkiye ile eğitim ve diğer alanlardaki yeni iş birlikleri daha da hızlanacak" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK

Kardeş ülke Azerbaycan ile yoğun bir şekilde sürdürdükleri eğitim faaliyetlerinin Emin Amrullayev'in göreve başlamasıyla daha da hızlanacağına inancını dile getiren Selçuk, “Türkiye'de meslek liselerinde üretmeye başlayacağımız yeni nesil araç gereçleri, deney setlerinin de ilk numunelerini Azerbaycan'daki okullarımıza göndereceğiz ve orada ilk kez kullanılmaya başlanmış olacak. Mesleki eğitimin daha da ilerletilmesi ve kursların geliştirilmesi noktasında çabamız artarak devam edecek"ifadelerine yer verdi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ 

Ziya Selçuk Emin Amrullayev Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Oğluyla aynı kaderi paylaştı
Oğluyla aynı kaderi paylaştı