Advert
Advert
Advert

Çok kısa sürede tamamlayacağız

Yıllardır yapımı tamamlanamayan Vali Gökmen Çiçek, AK Parti İlimiz Milletvekillerinin devreye girmesiyle inşaatına yeniden başlanılan yeni Müze Binası’nda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Vali Çiçek dün çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı

Çok kısa sürede tamamlayacağız
Çok kısa sürede tamamlayacağız Admin
Bu içerik 111 kez okundu.

2011 yılında temeli atılan 10 yıldır tamamlanamayan ve geçen yıl Aralık ayında yeniden ihale edilen Yeni Afyon Müzesi’nin biran önce tamamlanması için Vali Gökmen Çiçek ve İlimiz AK Parti Milletvekillerinin girişimlerde bulunmuştu. Yapılan girişimler meyvesini verdi ve müze inşaatında çalışmalar biranda hızlandı.

SIK SIK BİLGİ ALIYOR

İlimizde göreve başladığı günden itibaren sık sık yeni müze binasını inceleyen Vali Gökmen Çiçek dün Sinanpaşa İlçesi’nde gerçekleştirdiği ziyaretler sonrasında inşaat alanında firma yetkililerinden bilgiler aldı. Yeni müze inşaatının çok kısa sürede tamamlanacağını dile getiren Vali Çiçek incelemelerden sonra yaptığı açıklamada, “Bittiğinde Türkiye'nin en büyük ikinci müzesi olacak ve önemli bir eksikliğimizi giderecek olan müzemizin inşaatında incelemelerde bulunduk. Şehrimizin kültür hayatına katkı sağlayacak olan müzemizi çok kısa sürede tamamlayacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığına teşekkürler” dedi. Mevcut müzede ki eserlerin yeni müzede sergilenmesine az kaldığını dile getiren Vali Çiçek, “Muhteşem güzellikteki eserlerimizi yeni müzemizde sergilemek için sabırsızlanıyoruz. Arkeolojik eserlerin çokluğu bakımından çok üst sıralarda yer alan İlimiz müzemizin tamamlanmasıyla beraber bu büyüleyici eserleri görmek için gelecek çok sayıda misafir ağırlayacak. Çok az kaldı”

>>> ODAK HABER MERKEZİ

 

#gökmençiçek #akparti #sinanpaşailçesi #kültürveturizmbakanlığı #odakgazetesi #müzebinası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor