Ülkenin nefes almaya ihtiyacı var

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ağırladı

Ülkenin nefes almaya ihtiyacı var
Ülkenin nefes almaya ihtiyacı var Admin
Bu içerik 102 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Demokrat Parti Genel Başkanı İlimiz Milletvekili Gültekin Uysal, Genel Merkezdeki makamında İyi Parti Lideri Meral Akşener ve heyeti ile bir araya geldi. Görüşmede Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem başta olmak üzere ülkenin güncel meseleleri değerlendirildi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’a görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Muhammed Kelleci, Bülent Şahinalp ile Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt eşlik ederken; İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ise Genel Başkan Yardımcıları Cihan Paçacı, Uğur Poyraz ve Koray Aydın eşlik ettiler. Bir saat süren görüşmenin ardından liderler ortak basın açıklaması yaptılar” dedi.

MİLLETİN ISTIRAPLARI KILAVUZUMUZDUR

Burada konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal şunları kaydetti, “Sayın Genel Başkan ve heyetini ağırlamaktan büyük şeref duyduğumuzu ifade etmek isterim. Hepimiz, millet adına vazife görmeye çalışan, milletin ıstırabını duyan, hisseden insanlarız. Ülkenin derinden bir nefes almaya ihtiyacı var. Milletin ıstırapları kılavuzumuzdur.  Bugün sınırsız yetki sıfır denetim mekanizmasıyla ülkenin ihtiyacından daha çok şahsi ihtiyaçlarını merkeze alarak keyfi bir rejim icra edildi. Bunun tabii çıktısı olarak da yüksek işsizlik, yüksek faiz, yüksek enflasyon ile karşı karşıyayız ve bunların bedelini milletimiz ödüyor, milletimizin sofralarından ekmekleri çalınıyor”

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM

Ortak basın açıklamasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise “Birleştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem önerimizi Sayın Genel Başkan Gültekin Uysal ve heyeti ile birlikte değerlendirdik. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar üzerine istişarelerde bulunduk. Türkiye’nin uzun zamandır istişare kültürünü kaybettiğini biliyoruz. Bu istişare kültürünün tekrar tahkim edilmesinin hayati bir öneme haiz olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede çok istifade ettiğimiz Türkiye’ye dair karşılıklı görüşlerimizi ifade ettik. Kendilerine misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisi tarafından hazırlanan İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem hakkında hazırladıkları kitapçığı Genel Başkan Uysal’a sundu. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Alain’in “Politika” adlı kitabını Genel Başkan Akşener’e takdim etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

#demokratparti #iyiparti #gültekinuysal #meralakşener #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri