Afyonkarahisar’da yaşayan bir vatandaş, deterjan akıtan hayır çeşmesi yaptırarak dikkatleri üzerine çekti. Bu yenilikçi fikri sosyal medya hesabından paylaşan vatandaş, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Hayret çeşmesinden su yerine deterjan akıttık” ifadelerini kullandı. Çeşmenin yerinin Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi’nde olduğunu belirterek, ihtiyaç sahibi Afyonlu vatandaşların buradan ücretsiz olarak deterjan alabileceğini söyledi.
"AFYONLU KARDEŞLERİMİZE HELALİ HOŞ OLSUN"
Vatandaş, yaptığı açıklamada şunları ekledi: “Afyon beyefendisi gelip çekimini yapıyor. Afyon Organize Sanayi Bölgesi'nde yerimiz. Afyonlu kardeşlerimiz ihtiyaç sahibi olanlar gelip buradan ücretsiz gönül rahatlığıyla deterjan alabilir. Bizden yana helali hoş olsun.” Bu ilginç proje, kısa sürede büyük ilgi gördü ve sosyal medyada geniş yankı buldu.