Afyonkarahisar'ın Çay ilçesine bağlı Karacaören beldesinin sakinleri, bayram günü su kesintisi sorunu ile karşı karşıya kaldı. Karacaören'in ana su deposunu besleyen motorların aniden yanmasıyla vatandaşlar, bayram günü susuz kalarak mağdur oldu.

Afyonkarahisar  Karacaören Belediye Başkanı Üzeyir Kasap, yaşanan bu durum hakkında açıklamalarda bulundu. Kasap, "Yaşananları bir sabotaj ihtimali olarak değerlendiriyorum. Göreve gelmemi hazmedemeyen bazı kişiler tarafından bayram gününde gerçekleştirilmiş ve hiçbir açıklaması bulunmayan bir yangınla motorlar işlevsiz hale getirildi." ifadelerini kullandı.

Bayram günü halk ile birlikte susuzluk sorunu yaşayan Kasap, kısa sürede çözüm bulmak için çalışmalara başladığını ve süreci yakından takip ettiğini belirtti.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı Kadınların Yüzlerini Gülümsetti! Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı Kadınların Yüzlerini Gülümsetti!

Yaşana bu sıkıntılı olaya, Kasap'ın ve Karacaören halkının nasıl bir çözüm bulacağı ve bayram süresinin nasıl geçeceği vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Belediye ekiplerinin ve başkan Kasap'ın bu olağandışı durum karşısındaki çabaları ve alınacak önlemler, önümüzdeki günlerde bölge sakini ve vatandaşlar tarafından yakından takip edileceği öğrenildi.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ