Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) öncülüğünde yürütülen ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanan "Afyon Mermeri Dünyanın Her Yerinde-Marble Earth" projesinin önemli bir aşaması tamamlandı. "Ur-Ge" adı verilen ve bölgenin mermer sektörünü küresel pazarda rekabetçi kılmayı amaçlayan projenin İhtiyaç Analizi Kapanış Toplantısı, katılımcı firma temsilcilerinin yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Kim Milyoner Olmak İster'de sorunun doğru cevabını mühendis de bilemedi! Kim Milyoner Olmak İster'de sorunun doğru cevabını mühendis de bilemedi!

Toplantıda ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, projenin amacı ve gelecekte gerçekleştirilecek etkinlikler üzerine önemli bilgiler aktardı. Sunumun ardından, proje kapsamındaki firmaların ihtiyaç analizlerini detaylandıran bir oturum düzenlendi. Oturumda firmaların mevcut durumları, hedef pazarlardaki konumları ve mermer sektöründeki global trendler ele alındı. Ayrıca, firmaların uluslararası arenada nasıl daha etkin bir rol oynayabilecekleri ve ihracat potansiyellerinin nasıl artırılabileceğine dair stratejik bilgiler paylaşıldı. FADİME ÖZKARAN

               

Editör: Fadime Özkaran