Vali Yiğitbaşı, İscehisar ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi! Vali Yiğitbaşı, İscehisar ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi!

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, Sporcu Yetiştirme Dairesi Başkanlığı Türkiye Sportif Yetenek Taraması Programı Şube Müdürü Fatih Konuksever, Şube Müdürü Adil Kamberoğlu, antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri, Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında Afyonkarahisar’ın elde ettiği başarıyı kutlamak üzere yemek programında bir araya geldi. Program, ilin spor alanındaki hızla ilerleyişini ve başarılarını taçlandırdı.

Başarı (1)

BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİ

Afyonkarahisar, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında büyük bir başarı elde etti. Program kapsamında 11.416 öğrenciden 10.756 öğrenci tarandı. Afyonkarahisar yetenek taraması kapsamında %94.22'lik bir başarı oranı yakaladı. Geçen yıl ise 9786 öğrenciden 9004 öğrenci taranmıştı, bu da %92.02'lik bir başarı oranına işaret ediyordu. Bu yıl elde edilen %94.22'lik başarı oranı, Afyonkarahisar’ın spor alanında ne kadar büyük bir ilerleme kaydettiğini gösterdi.Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, yemek programında yaptığı konuşmada Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında Afyonkarahisar’ın elde ettiği başarıdan ötürü emeği geçen Gençlik Spor İl Müdürlüğü personellerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Kasapoğlu, “Bu başarı hepimizin. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, antrenörlerimizin ve tüm spor camiamızın ortak çabası sayesinde bu noktaya geldik. Gelecek yıllarda daha fazla öğrencimizi bu programa dahil etmeyi ve spor alanındaki başarılarımızı daha da ileriye taşımayı amaçlıyoruz” dedi.

Başarı (4)

Başarı (1)

Başarı (3)

Kaynak: AHMET SARLIK